Інна Богословська: Сьогодні будь-які спекуляції щодо того, що Україна повинна стати чи на бік Росії, чи на бік Грузії, – це спекуляції з нашим національним інтересом

02.09.2008

Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Інна Богословська, виступаючи з трибуни Верховної Ради України, наголосила наступне:

– Ми стоїмо на порозі втрати головної цінності, яку ми маємо за 17 років незалежності України. Це – мир і спокій як всередині країни, так і ззовні. України й досі є єдиною пострадянською країною, в якій за роки незалежності ніколи не було внутрішніх громадянських конфліктів, і яка не була втягнута в жодні міжнародні військові конфлікти.

Сьогодні бездарна, безвідповідальна позиція Голови Держави – Президента України і прихована – так, щоб нікому не нашкодити і мати дивіденди, – позиція прем‘єр-міністра, який фактично промовчав щодо подій у Південній Осетії і Грузії, поставили Україну в положення, коли ми дійсно можемо бути втягнуті всередині країни в громадянський конфлікт між Заходом і Сходом, а також у зовнішній конфлікт.

Сьогодні кожен із нас і кожен громадянин України повинен зробити все, щоб ми зберегли мир. Це – головна цінність. Для панів бізнесменів я можу сказати: якщо ми не збережемо мир, всі ваші бізнеси будуть коштувати два центи. Для панів національно свідомих я хочу наголосити: якщо ми не збережемо мир, ваші діти будуть ненавидіти вас за те, що ви зробили.

Тому сьогодні будь-які спекуляції щодо того, що Україна повинна стати чи на бік Росії, чи на бік Грузії, – це спекуляції з нашим національним інтересом. Ми вимагаємо, щоб Верховна Рада підтримала позицію Партії регіонів, де ми звертаємося до світової спільноти щодо початку міжнародних багатосторонніх переговорів про відпрацювання нової моделі відношення до „заморожених” конфліктів. Держава Україна не повинна захищати будь який інтерес, крім національного українського. А цей інтерес – це мир всередині і ззовні країни.

Прес-служба Партії регіонів