Інна Богословська: Україну нарешті вирвано з обійм «тендерного спрута»

21.03.2008

Партія регіонів вітає Україну зі скасуванням корупційного порядку проведення державних закупівель. Віднині державні та місцеві органи влади, а також держпідприємства зможуть нарешті закупити необхідні товари та послуги – ліки, продукти харчування, пальне та інші предмети першої необхідності.

Тендерні аферисти, які досі сидять у депутатських кріслах, користувалися всебічною підтримкою діючого Уряду, що не давав вирвати Україну з обійм «тендерного спруту». Ми добре пам’ятаємо, що прем’єр Тимошенко публічно захищала керівників Тендерної палати від гніву керівників органів місцевого самоврядування, які не могли здійснити закупівлі найнеобхідніших товарів. Коли ж ситуація досягла піку напруження, Уряд був змушений «здати» ситуацію.

Партія регіонів зі свого боку доклала чимало зусиль для подолання корупції у держзакупівлях: саме з нашої подачі громадськість дізналась імена справжніх власників Тендерної палати, через структури яких проходили мільярди бюджетних коштів.

Але до того часу, доки не буде встановлено прозорий механізм проведення державних закупівель, та не буде покарано ідеологів і духовних натхненників Тендерної палати, заспокоюватись зарано. Тому Партія регіонів вимагає всебічного розслідування правоохоронними органами діяльності Тендерної палати та пов’язаних з нею осіб і комерційних структур. Ми не дамо «спустити на гальмах» питання відповідальності за створення корупційних схем.

Також застерігаємо Уряд і тендерних аферистів від будь-яких спроб у тій чи іншій формі відновити корупційні схеми.

З метою не допустити нечистих на руку учасників тендерної мафії в Уряді та Парламенті до розробки нового механізму проведення державних закупівель, ми реєструємо проект постанови Верховної Ради про створення Тимчасової спеціальної комісії ВР з розробки нового закону та передачу відповідного питання з відання Комітету з питань економічної політики до створюваної комісії.

Нагадаємо, що вказаним Комітетом керує почесний президент Тендерної палати України Олександр Ткаченко, його заступником є голова ревізійної комісії ТПУ, член БЮТ Сергій Осика, а питанням регулювання ринку державних закупівель в Комітеті відає ніхто інший, як «молодий тендерний вчений» з БЮТ Антон Яценко.