Інна Богословська: Вже у 2004 році світова спільнота оцінювала статки Тимошенко в 11 мільярдів доларів. Кожна українська сім’я за термін діяльності ЄЕСУ втратила 450 гривень

18.09.2007

На своїй сьогоднішній прес-конференції кандидат у народні депутати за виборчим списком Партії регіонів Інна Богословська розповіла про деякі подробиці закритого для простих симпатиків БЮТу життя Юлії Тимошенко:

– Як же складалися такі шалені надприбутки ЄЕСУ? Одразу зауважу, що інформація, з якою ми сьогодні знайомимо представників ЗМІ – це дані кримінальних справ і перевірок. Тобто за будь-яку цифру, за будь-які дані, які ми даємо журналістам, ми відповідаємо справжніми документами.

Отже, газ через компанію „Ітера” закуповувався у Росії по 10,8 дол. за 1000 кубометрів, а реалізовувався українським підприємствам за ціною вже 80 дол.

Вся різниця виводилася за кордони України, на офшорні компанії, які належали клану Тимошенко, і з рахунків цих компаній потім виплачувалися хабарі Лазаренку. Це, підкреслюю, встановлено кримінальною справою Лазаренка, яку завершено у Сполучених Штатах Америки, і за якою Лазаренка вже засуджено.

Після того, як ЄЕСУ перевірили контролюючі органи, ними було нараховано 7 мільярдів 425 мільйонів гривень податкової заборгованості. Лише один факт: з 10 мільярдів дол. обороту податків було сплачено лише 36 тисяч гривень. Безумовно, це не могло пройти поза перевірками. Коли перевірили, то встановили: 7 з половиною мільярдів гривень так і не надійшло до бюджету України…

Ми перерахували це на кількість українських сімей, і вийшло, що кожна з них за термін діяльності ЄЕСУ втратила 450 гривень. Це, нагадую, тільки за рахунок податкового боргу. Ми вже не кажемо тут про кримінальні схеми, які відпрацьовувалися Тимошенко і Лазаренко…

Вже у 2004 році вся Європа почала говорити про те, що ж це, мовляв, за такий дійсно фантастичний зліт Тимошенко на політичному просторі? І ось в газеті „Гардіан” виходить стаття молодшого Бжезинського, яка фактично мала своєю сутністю одну тезу: „Жінка ціною в одинадцять мільярдів”. Тобто вже тоді світова спільнота оцінювала статки Тимошенко в 11 мільярдів доларів. Наведу цитату з Бжезинського: „Она говорит правильные речи, но не дайте им обмануть вас”. Це, нагадаю, сказав один з кращих аналітиків світу…

В результаті сьогодні по справі ЄЕСУ в Сполучених Штатах заарештований і вже відбуває покарання Лазаренко. В Росії заарештовані декілька представників Міністерства оборони цієї країни. Дехто з них навіть вже вийшов з-під варти, відсидівши декілька років. І тільки в Україні голова, президент „Єдиних енергетичних систем України” й досі вільна, і зараз я розкажу, завдяки чому.

Отже, Тимошенко стає 30 грудня 1999 року віце-прем’єром з ТЕК. До речі, ви побачите, як цікаво складаються всі дати. Фактично все, що було навколо Тимошенко, було напередодні Нового року. Тож у передостанній день 1999 року Юлія Володимирівна стає віце-прем’єром з ТЕК, а вже через рік вона доводить до кінця свої справи, метою яких є списання боргів ЄЕСУ.

Вже 21 грудня 2000 року Верховна Рада приймає закон (а ви знаєте, що процедура до прийняття є досить тривалою…) про порядок погашення податкових зобов’язань. Це фактично вперше було введено у бюджетній політиці – списання боргів приватних компаній перед бюджетом! І це було зроблено, повторюю, з однією метою – щоб списати ті борги, які були підгрунтям кримінальної справи щодо зловдживань по ЄЕСУ.

Але, оскільки Тимошенко досить швидко зняли з цієї посади, то хоча закон і прийняли, але завдяки нормальним, чесним людям в податковій адміністрації, які відмовлялися списувати за цих умов борги ЄЕСУ, вони тоді так і не були списані.

Але прийшов 2004 рік. Помаранчева революція…

27 грудня 2004 року закінчився так званий третій тур президентських виборів, і, замисліться: вже 31 грудня закривається кримінальна справа на свекра Тимошенко – Тимошенка Г. А., 21 січня закривається кримінальна справа на Тимошенко Юлію і її чоловіка – Тимошенка Олександра. 22 січня закривається кримінальна справа на посадових осіб ЄЕСУ Сокольченко і Шаго. 28 січня закривається кримінальна справа на посадових осіб ЄЕСУ Болюру, Сокольченко, Тимошенко та Шаго. 2 лютого 2005 року відміняється рішення суду, яким було визнано фіктивними фактично всі контракти між зарубіжними офшорами і ЄЕСУ, і завдяки чому, власне, було доведено кримінальну провину…

4 лютого 2005 року Верховна Рада обирає Тимошенко прем’єром, і вже 18 лютого списується податковий борг на 3 мільярди 771 мільйон гривень…

Прес-служба Партії регіонів