Інна Богословська: «Ми вважаємо, що повинні зробити новий поштовх для підприємництва в Україні, тому що відповідні закони України 1998 року вже вичерпали свою енергію»

18.09.2007

Виступаючи в ефірі «5 каналу» в ході євродебатів на тему «Економічні програми партій, які, згідно з соціологічними опитуваннями, є лідерами парламентських перегонів», кандидат у народні депутати за виборчим списком Партії регіонів Інна Богословська під час обговорення блоку питань стовно податків сказала:

– Ми, по-перше, даємо гарантії малому бізнесу, що протягом 5 років не будемо змінювати для нього спрощену систему оподаткування. По-друге, з 1 січня цього року на 5 років ми вводимо спеціальну програму преференцій малому й сімейному бізнесу. Новий закон, який зараз розробляється, протягом 5 років буде позбавляти малий і сімейний бізнес необхідності сплачувати будь-які податки, крім податку на заробітну плату. І, крім того, малі сімейні підприємства будуть звільнені від сплати за отримання спеціальних дозволів і ліцензій.

Ми вважаємо, що повинні зробити новий поштовх для підприємництва в Україні, тому що відповідні закони України 1998 року вже вичерпали свою енергію, і сьогодні, на превеликий жаль, навіть випускники вузів у більшості своїй вже не хочуть займатися підприємництвом. Їм краще працювати в державній службі чи в контролюючих органах. Ми повинні створити для них цю мотивацію.

Крім того, ми закладаємо преференції для всіх без виключення підприємств, які будуть займатися програмами енергозбереження. Все, що стосується енергозбереження і програми енергозбереження, буде за собою вести зниження податку на прибуток на 5%, вивільнення від сплати ввізного ПДВ всього енергозберігаючого устаткування, приладів, ноу-хау, об’єктів інтелектуальної власності… Словом, всього того, що пов’язано з інвестуванням в енергозбереження України.

Ми будемо знижувати податок на додану вартість кожен рік, і зараз ведеться велика дискусія (я думаю, що ми протягом року все ж таки її закінчимо) щодо введення диференційованих ставок ПДВ у залежності від різних видів діяльності.

Ми, безумовно, розуміємо, що головною проблемою в оподаткуванні в Україні нині є невпорядкованість ПДВ. Тому ми зараз розробляємо електронний реєстр платників ПДВ, який буде загальнодоступним, в якому в режимі on-line буде надаватись інформація про платників ПДВ – хто скільки сплатив, в кого який борг, хто сплатив податок авансом, хто має право на пільги, хто не має, хто отримав повернення, хто не отримав… І ми вважаємо, що введення такого прозорого реєстру зменшить корупцію в цій сфері в рази буквально зараз.

Що стосується податкового навантаження на заробітну плату… Я впевнена, що вже наступного року ми приймемо закон про єдиний соціальний внесок, в якому, врешті-решт, ми зробимо той крок, про який вже багато років кажемо. Тобто зведемо в один фонд 4 фонди соціальних платежів на заробітну плату. За рахунок цього ми зменшимо ставку загального навантаження на заробітну плату, тому що в кожному фонді є витрати на адміністрування. Якщо ми зводимо в єдиний орган все це, ми, повторюю, знижуємо витрати на адміністрування, що дає нам змогу знизити загальне спеціальне навантаження на заробітну плату.

Крім того, підприємці будуть позбавлені необхідності здавати звіти до 4 фондів, і це все зведеться до спрощення адміністрування. Це – головні засади.

Щодо преференцій національному виробнику… Стосовно саме податкової системи, в преференціях в податках усі будуть рівні. Підкреслюю: ми жодних ПОДАТКОВИХ преференцій національному виробникові не передбачаємо.

Щодо існування ВЕЗ… Першим нашим зобов’язанням ми бачимо виплату боргів Урядом перед тими інвесторами, які волюнтаристськими методами уряду Тимошенко були позбавлені права нормально працювати далі. Тобто аналіз буде зроблено по всіх інвестиційних проектах, які були закриті в результаті того, що уряд Тимошенко знищив всі ВЕЗ…

По тих проектах, які були дійсно ефективними і де були виконані інвестиційні зобов’язання інвесторів, ми будемо фактично поновлювати ці ВЕЗи, поновлювати ці проекти, і зараз ми розглядаємо питання, як ми можемо фактично виплатити наші борги за нікчемного урядування уряду Тимошенко.

Адже ми розуміємо, що ми не можемо так поводитися з інвесторами. Ми повинні їм якимось чином компенсувати ті збитки, які вони отримали в результаті такої поведінки уряду. Тому зараз, повторюю, ведеться, а точніше, вже закінчується аналіз усіх інвестиційних проектів ВЕЗ, і все, що було ефективним, буде поновлено. І навпаки – все, що не було ефективним, де не виконані інвестиційні зобов’язання, не буде поновлюватися.

ПДВ ми поки що зберігаємо. Стосовно ж збільшення або зменшення його розмірів, то Партія регіонів передбачає зменшення загальної ставки і можливий перехід до диференційованих ставок.

Щодо солідарної відповідальності, тут ми виступаємо категорично проти.

Щодо можливого відшкодування ПДВ від моменту реєстрації платників податків, то ми вважаємо, що дійсно, це слід робити саме так.

Зауважу також, що ми зараз розглядаємо у новому проекті Податкового кодексу відміну сплати ПДВ на основні засоби, які вносяться до статутних фондів. Це просто неможливо зберігати далі таку систему, і ми будемо відміняти цей ПДВ.

Щодо введення податку з обороту, то поки буде існувати податок з обороту у вигляді ПДВ, іншого податку з обороту не буде.

Стосовно єдиного соціального внеску – так, безумовно, ми це підтримуємо. Протягом наступного року ми зробимо її нижче за нині існуючу. Зараз ми обраховуємо адміністративні навантаження на фонди, і рахуємо, наскільки ми можемо зменшити основну податкову ставку, щоб не зменшити надходження до соціальних фондів.


Прес-служба Партії регіонів