Інна Богословська: «Ми переходимо на політику дорогої робочої сили »

18.09.2007

Виступаючи в ефірі «5 каналу» в ході євродебатів на тему «Економічні програми партій, які, згідно з соціологічними опитуваннями, є лідерами парламентських перегонів», кандидат у народні депутати за виборчим списком Партії регіонів Інна Богословська, крім іншого, зазначила:

– Щодо ВВП на душу населення… Ми прогнозуємо наступного року за оптимістичним сценарієм – якщо Уряд Віктора Януковича буде працювати (а в цьому немає сумнівів) – зростання ВВП на рівні не менше 7,2%. При цьому ми прогнозуємо зростання промислового виробництва до 12%.

Щодо розміру мінімальної заробітної плати… Вже закладено підвищення мінімальної заробітної плати на 20%. Я хочу сказати головне: Уряд Януковича відмовляється від політики дешевої заробітної плати, яка була політикою економічного розвитку України останні 15 років. Повторюю, це – головне. Ми переходимо на політику дорогої робочої сили. Це не буде одночасно за один рік, але ми не можемо і далі втрачати таку величезну кількість досвідчених працівників, які зараз виїжджають за межі країни, тому що ми не можемо гарантувати їх нормальне матеріальне забезпечення. Тому політика дешевої робочої сили закінчена, оскільки Уряд Януковича буде працювати.

Щодо рівня інфляції… Ми будемо намагатися, щоб він не перевищував 5% наступного року.

Щодо прямих іноземних інвестицій… Ви знаєте, що цього року ми вже маємо 10 мільярдів гривень іноземних інвестицій. Такого показника не було ніколи за історію України в рік. Наше завдання наступного року – підвищити це на 50%. Тобто до 3 мільярдів іноземних інвестицій наступного року. Сьогодні, повторюю, ця цифра складає 10 мільярдів гривень, тобто 2 мільярди доларів.

Щодо СОТ… Ми прогнозуємо вступ до СОТ у 2008 році. Це питання не обговорюється, воно вирішене.

Щодо ЄЕП та ЄС… Безумовно, жодної мови про Єдиний митний союз не іде, і ви знаєте, що Верховна Рада ратифікувала договір по ЄЕП з оговоркою, що договір про ЄЕП діє тільки в межах, які не суперечать Конституції України.

Спільні митні правила – це передача частки суверенітету України, тому ми кажемо про співпрацю з ЄЕП в рамках Зони вільної торгівлі і не більше.

Прес-служба Партії регіонів