Інна Богословська: „Ми повинні підвищувати мінімальні стандарти і ввести тарифікацію, згідно з якою кваліфікація робітника буде напряму призводити до збільшення його заробітної плати”

28.08.2007

УвеличитьПід час сьогоднішньої прес-конференції кандидат у народні депутати за виборчим списком Партії регіонів Інна Богословська чітко визначила подальші кроки Партії регіонів у напрямку подальшого розвитку політики заробітної плати.

І. Богословська сказала: „Ми виходимо з того, що до 2009 року будемо продовжувати і закріплювати ті тенденції, які є сьогодні. Тобто ми повинні підвищувати мінімальні стандарти і ввести тарифікацію, згідно з якою кваліфікація робітника буде напряму призводити до збільшення його заробітної плати. З 2009 року і далі (якщо, звичайно, нам не будуть заважати, якщо ми матимемо порозуміння і з Парламентом, і з Президентом) ми зможемо провести глибинну реформу заробітної плати. Згідно з нею ми плануємо ввести європейські стандарти, за якими мінімальна заробітна плата нових робочих місць, які будуть створюватися в економіці, повинна складати не менш ніж 75% тарифної заробітної плати.

Ті країни, які виходили з економічних криз, вже на етапі стабілізації вводили саме таку вимогу до нових робочих місць, щоб одразу закладати в нові підприємства нове гідне співвідношення заробітної плати і доходів підприємства.

Ми розраховували, що до такого рівня ми зможемо прийти за умови, що вся сьогоднішня економічна політика буде реалізовуватися й надалі. І якщо так воно й буде, то вже з 2009 року ми зможемо ввести такі стандарти. Це, зауважу, стосуватиметься і мінімальної заробітної плати, що повинна складати не менше, ніж 75% середньої заробітної плати, і мінімальної заробітної плати працівника бюджетної сфери.

Завдяки чому ми цілком впевнені, що досягнемо усього наміченого? Подивіться самі: попри весь той супротив, з яким зіткнувся Уряд Віктора Януковича (формально він працює рік, а фактично – півроку, тому що був заблокований Парламент, і неможливо було прийняти жодного закону, якого вимагала економічна ситуація) коаліційний Кабмін досяг вражаючих результатів. І хіба хтось має сумніви, що ці результати були б ще кращими, якби урядовцям дали можливість працювати спокійно?”

Інна Германівна також звернула увагу представників ЗМІ на динаміку промислового виробництва, „тому що без аналізу промислового виробництва, обсягів валового національного продукту, темпів зростання інвестицій в основний капітал, тобто в модернізацію основних виробничих фондів, казати про те, що можна підвищити заробітну плату було б безглуздим”.

На превеликий жаль, зараз весь наш інформаційний простір щільно забитий брехнею. Представники певних політичних сил вперто втлумачують співвітчизникам, що можна, по суті, безкінечно збільшувати розмір заробітної плати, не підвищуючи при цьому темпи зростання економіки. Що можна отримати у цьому випадку, ми вже бачили на прикладі Уряду Тимошенко, коли у 2005 році на 28% підняли доходи населення, але економіка впала. Темпи зростання з 15% скотилися до 2%, і в результаті ми отримали сумнозвісну економічну кризу. Ми отримали черги за бензином на АЗС, не було цукру, не було м’яса… Тобто ми всі спостерігали і відчували на собі диспропорції в економічному розвитку.

Наведений приклад, погодьтеся, є вагомим аргументом стосовно того, що реальна заробітна плата піднімається тільки в тому випадку, коли ми можемо забезпечити зростання промислового виробництва. Подивіться: за ті півроку, які реально працював Уряд Віктора Януковича, і через який Партія регіонів втілювала у життя свою економічну політику, ми досягли темпів зростання промислового виробництва на рівні 12% проти 3% у 2005 році. За рахунок цього ми зараз фактично зближуємо темпи зростання економіки і реальних доходів населення, поступово досягаючи тут такого співвідношення, яке дає нам дійсно здорову, правдиву економіку, а не економіку хитань від однієї крайнощі до іншої”.

Прес-служба Партії регіонів