Інна Богословська: Парламентаризм – це влада більшості і повага до захисту прав меншості

05.06.2007

На 5-му каналі відбувся прямий ефір лідера партії «Віче» заступника міністра юстиції Інни Богословської. На питання, чи вірно буде, коли меншість назбиравши 150 мандатів зможе розпустити Верховну Раду, Інна Богословська зазначила, що якщо піти цим шляхом, ми станемо першою в світі країною, де парламентська демократія перетворюється на диктат меншості. Це вступає у протиріччя з сенсом парламентаризму. Парламентаризм –  влада більшості і повага до захисту прав меншості, але це не диктат меншості.

Також Інна Богословська додала, що подібне вільне тлумачення Конституції є неприпустимим. Рішення Конституційного Суду, на яке спираються ті хто намагається ввести в Україні таку форму, це рішення 2002 року. Воно прийняте відповідно до Конституції зразка 2002 року і не має жодного відношення до Конституції, згідно з якою Парламент формується на пропорційній основі. Тому спиратися на це рішення з правової точки зору, абсолютно безглуздо.

Лідер партії «Віче» застерігає, що якщо розпуск цього Парламенту і нові вибори відбудуться на підставі хибної позиції, 150 парламентарів можуть скласти з себе повноваження і з цієї миті не існує Парламенту і ці вибори стовідсотково будуть визнані недійсними.

«Інтернет-Віче»