Інна Богословська: Те що сьогодні робиться, підтверджує: судова реформа є найважливішим пріоритетом в системі всіх реформ в Україні”

18.05.2007

17 травня, на 5 каналі відбувся прямий ефір заступника міністра юстиції, лідера партії «Віче» Інни Богословської.

На питання, чи має право Президент звільняти ту частину суддів, які призначені Президентом Інна Богословська відповіла: «Стосовно суддів Конституційного Суду, на них не діє правило, що право відкликати суддів має та особа, яка їх призначила. Для конституційних суддів, діє закон про Конституційний Суд, де прописана окрема процедура звільнення суддів Конституційного Суду. В Конституції сказано, що особливості застосування стосовно суддів Конституційного Суду визначаються законом про Конституційний Суд, що і є в законі».

Також Інна Богословська зауважила: «Те що сьогодні робиться, підтверджує: судова реформа є найважливішим пріоритетом в системі всіх реформ в Україні. Той шлях на який зараз стали політики – хибний шлях. Треба, перш за все, повертатися в русло закону. Треба відміняти незаконний указ Президента, незаконні постанови ВР. Треба повертатися в лоно закону. Тільки там ми знайдемо відповідь на розв’язання кризи. Сьогодні, слава Богу, в переговорному процесі з президентської сторони і зі сторони коаліції почали розуміти, що це єдиний шлях. Є дуже багато зараз агресивних і екстремістськи налаштованих політиків, але вже дуже багато й тих, хто зрозумів, що екстремізму треба покласти край».