Парламент України прийняв закон, що встановлює спеціальний порядок ліцензування підприємницької діяльності в сфері телекомунікацій

10.07.2003

Верховна Рада України в середу, 7 липня, прийняла закон про телекомунікації, який встановлює спеціальний порядок надання дозволів (ліцензування) на проведення підприємницької діяльності в сфері телекомунікації.

Закон визначає повноваження Кабінету Міністрів і центрального органа виконавчої влади в телекомунікаційній сфері зв’язку.

Органом регулювання в сфері телекомунікацій і використання радіочастотного ресурсу є Національна комісія з питанням регулювання зв’язку (НКРЗ). Ця комісія є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підконтрольним президентові і підзвітним Верховній Раді.

До складу НКРЗ входить 8 членів, 4 з яких призначає парламент шляхом голосування, і 4 – президент. Голову комісії призначає президент зі складу членів НКРЗ.

Відповідно до закону, державний нагляд у сфері телекомунікацій і використання радіочастотного ресурсу проводить державна інспекція зв’язку, що входить до складу НКРЗ.

Крім того, закон визначає умови застосування технічних засобів телекомунікацій і основи стандартизації і сертифікації в сфері телекомунікацій і використання радіочастотного ресурсу, основи функціонування телекомунікаційних мереж.

Чинність закону не поширюється на телекомунікаційні мережі, що не взаємодіють з мережами загального користування, за винятком їхнього використання в умовах надзвичайних ситуацій, ситуацій надзвичайного і воєнного стану.