Богословська: ПДВ – найкорумпованіший податок

09.07.2003

Глава Держкомітету України з питань регуляторної політики і підприємництва Інна Богословська виступає за скасування Верховною Радою податку на додану вартість. Про це вона повідомила під час „гарячої лінії” в Кабінеті Міністрів України у вівторок, 8 липня. “Введення в нас ПДВ, я вважаю, було історичною помилкою… Це найбільш хворий і найбільш корумпований податок”, – сказала Богословська.

За словами Богословської, високий рівень корупції в Україні не дозволяє ПДВ бути ефективним податком, а сам він знижує конкурентноздатність українських товарів. Богословська пропонує встановити замість податку на додану вартість податок з обороту або з продажу. У той же час вона не уточнила, коли має намір запропонувати Верховній Раді скасувати ПДВ.

У червні ВР знизила ставку ПДВ із 20% до 17%. Окремі депутати минулого і нинішнього скликань починали спроби скасувати ПДВ, однак вони не увінчались успіхом. Державна податкова адміністрація прогнозує в 2003 році надходження від сплати ПДВ у розмірі 13,2 млрд. гривень, у той же час, планує відшкодувати 8,3 млрд. гривень. Зараз заборгованість держбюджету по ПДВ складає більш 10 млрд. гривень.