У Харкові відбулась конференція з питань регіонального та місцевого економічного розвитку

14.06.2003

Конференція з питань регіонального та місцевого економічного розвитку пройшла 11 – 13 червня ц.р. у Харкові за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета її – обговорення головних факторів, що впливають на регіональний та місцевий економічний розвиток в Україні, підтримка співпраці між органами влади усіх рівнів, неурядовими організаціями (НУО) та бізнесом для розвитку підприємництва та покращення регіональної і місцевої економіки.

В рамках заходу було порушено наступні проблеми:

1.Питання проведення регуляторної реформи в сфері регіонального та місцевого економічного розвитку з метою прискорення розвитку приватного бізнесу.

2.Питання створення сприятливого інвестиційного клімату на регіональному та місцевому рівнях та покращення доступу приватного сектору до короткострокових та довгострокових кредитів.

3.Питання застосування стратегічного планування регіонального та місцевого розвитку: кращі приклади, механізми, результати.

4.Інституції економічного розвитку: створення офісів місцевого економічного розвитку, НУО, регіональних агентств та асоціацій, обмін досвідом, кращі приклади.

Серед учасників конференції – голова Держкомпідприємницва Інна Богословська, президент Асоціації агентств регіонального розвитку України, народний депутат Павло Качур, директор Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку Луіс Коронадо, віце-президент Асоціації міст України Мирослав Пітцик, заступник Голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Сидоренко, інші представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.

Результатом роботи учасників у різноманітних заходах конференції (семінарах, дискусіях, тощо) стала розробка плану пріоритетних дій щодо підтримки сталого місцевого економічного розвитку в Україні. Під час заключної пленарної сесії конференції план дій був запропонований для загального обговорення, узгодження та включення до матеріалів конференції.