Рада підприємців України вказує на новий рівень відносин між Україною і Польщею

25.06.2003

Як заявляє Рада підприємців України, під час Економічного форуму “Україна-Польща” стало очевидним, що відносини між Україною і Польщею виходять на якісно новий рівень, у першу чергу, в економічній сфері.

Голова Ради підприємців України Вадим Гуржос, що також брав участь у форумі в складі української делегації, зазначив: “Вступ Польщі до Євросоюзу змушує польських бізнесменів більш уважно придивитися до українського ринку, стимулює до пошуку нових можливостей і напрямків співробітництва”.

Фактичним підтвердженням його слів можна вважати значну активність під час дискусій і переговорів, яку виявили польські та українські представники ділових кіл. У ході засідань робочих секцій учасники форуму обговорювали шляхи вирішення проблем, з якими доводиться зіштовхуватись у банківсько-фінансовому, інвестиційному, торгово-економічному, міжрегіональному і прикордонному співробітництві, співробітництві в сфері малого і середнього бізнесу та в процесі європейської інтеграції. Поляки підкреслювали необхідність державних гарантій захисту інвестицій і як приклад наводили діяльність Польського агентства з залучення іноземних інвестицій (PAIZ).

Істотних позитивних результатів вдалося досягнути під час роботи над питаннями розвитку інфраструктури – транспорту, трубопроводів і зв’язку. “Початок роботи нафтопроводу Одес-Броди інтегрує Україну в європейську енергетичну систему і змінить саме ставлення до нашої країни”, – сказав Вадим Гуржос.