Виступ І.Богословської в рамках конференції виставки «Смак-2003»

21.10.2003

Харчова галузь була приватизована раніше всіх і довела свою спроможність, результат помітний – де є хазяїн, там бізнес успішно розвивається. Радує те, що більшість підприємців-харчовиків уже не бояться податкової, а вийшли на рівень нормальних взаємин з нею. На жаль, дотепер залишається проблемним питання повернення ПДВ і проблеми сертифікації і кодування на митниці.

Дніпропетровська область активно розвивається, тому вона може стати базою для пілотних проектів Держпідприємництва по відпрацьовуванню взаємодії бізнесу і влади.

У роботі Комітету Дніпропетровська область є територією інноваційної діяльності в сфері фінансів.

Чим швидше буде розвиватися бізнес у регіонах, тим швидше регіони зможуть говорити з Києвом «на рівних», чим швидше суспільство зрозуміє, що прихід якісного власника дає позитивну динаміку розвитку, тим швидше суспільство ступне вперед.

Питання: яке напуття Ви, Інно Германівно можете дати підприємцеві, що розпочинає свою діяльність? 

  1. Двадцять разів подумайте при виборі партнерів у бізнесі, точно розмежуйте функції й обов’язки кожного учасника нового проекту, чітко домовтеся про форму власності. 
  2. Сьогодні бізнес вимагає проектного підходу – бізнес, побудований за методом проб і помилок, практично приречений. 
  3. Акуратно відносьтеся до кредитів, наданих банками. Сучасні банки розвиваються і стають повноправними гравцями на ринку власності. Значні кредитні ризики приводять до того, що неможливість повернення кредиту практично завжди призводить до передачі права власності банкові. 

Питання: Які практичні кроки вжив Комітет в допомогу бізнесменам? 

  1. Держпідприємництва значно упорядкував діяльність дозвільної системи й активно продовжує діяльність у цьому напрямку. Так, скороченню або аудитові піддалися 1200 дозвільних органів. У грудні ми плануємо подати на розгляд у Верховну Раду проект закону щодо дозвільної системи.
  2. Комітет активно працює над проблемою «чорного» і «сірого» імпорту. Проблема наболіла, вона змушує чесних виробників шукати тіньові схеми діяльності, а це приносить мільярдні втрати державі.
  3. Як би часто ми про це не згадували – це проблема відстоювання спрощеної системи оподатковування. Система має потребу в реформуванні, але ніяк не в ліквідації. Зараз ми намагаємося переконати Мінфін у її необхідності і поспішності кардинальних рішень, створена робоча група з цього питання, сподіваюся, ми відстоїмо свої позиції. Малий бізнес може не хвилюватися – закон, що відміняє спрощену систему, не пройде. При цьому, малому і середньому бізнесові прийдеться усвідомити, що з’явиться єдиний соціальний податок, викликано це проведенням в Україні пенсійної реформи. Обов’язковим буде тільки відрахування в Пенсійний фонд, відрахування в інші фонди будуть альтернативними.