Інна Богословська про вимоги Партії регіонів щодо розблокування роботи Верховної Ради України

22.02.2008

20.02.08, Радіо Ера-FM, Від першої особи

Світлана ОРЛОВСЬКА: Сьогодні ми запросили до студії Інну Богословську, народного депутата України, представницю фракції ПР.

Говорити будемо про перспективи роботи українського парламенту, про ймовірність переформатування більшості і руйнування чинної коаліції.

Пані Інна, на порядку денному до сих пір стоїть питання про розблокування роботи Верховної Ради. Умови ПР залишаються незмінними – тобто референдум стосовно будь-яких дій у напрямку до НАТО. Олександр Стоян сьогодні так сказав: «Ми діятимемо  так доти, доки не буде проголосовано нашу коротеньку ухвалу – вступ до НАТО тільки після всенародного референдуму».

Пані Інна, якщо ваша умова не буде виконана, це може тягнутися безкінечно, але ця безкінечність завершується 14 березня: якщо до 14 березня не буде розблокована робота українського парламенту, то президент має право розпустити Верховну Раду. Тобто ПР готова до дострокових виборів, це що, кінцева мета чи як?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Ні, безумовно дострокові вибори не можуть бути кінцевою метою будь-якої політичної сили, яка відчуває відповідальність за країну. Але в той же час зараз… знаєте, я вже останні дні кажу, що бог просто любить Україну дійсно, я думаю, не за нашу поведінку, а якихось наших пращурів, тому що навіть сьогодні нам знову показують той шлях, по якому не можна йти.

Те, що зараз робить НАТО в Сербії і в Косово, нам демонструє, що так, як зараз виглядає кордон між Сербією і Косово, так буде виглядати, якщо Україна стане членом НАТО, так може виглядати з величезною вірогідністю весь кордон України з Молдовою і з Росією. Тобто нам навіть сьогодні сама доля підтверджує абсолютно стовідсоткову правильність позиції ПР, що шлях до НАТО, як військового союзу, зараз є неприйнятним для України за жодних умов. Крім того сьогодні брехливість всіх тих, хто каже, що НАТО є гуманітарною спільнотою, яка опікується правами людини, освітою і культурою, вони бачать, як виглядає ця освіта і культура в Косово, і зараз знову люди вже згадали, що напад НАТО на Югославію був першою після другої світової війни військовою операцією, яка була зроблена без погодження ради безпеки ООН. Тобто сьогодні сама дійсність підтверджує, що категоричне протистояння ПР, яка захищає інтереси більшості населення України, які не хочуть бачити себе у військовому союзі в продовження декларації про незалежність, якою всі громадяни України сказали, що хочуть жити в без’ядерній позаблоковій, нейтральній мирній країні. І пропонувати інший вибір можна тільки за умови, якщо народ сказав, що він готовий на інший вибір. Тому це є принциповішим питанням, все решта є спекуляціями на тему. Ми казали і кажемо, що тільки безвідповідальні люди можуть кидати зараз Україну на шлях, яким останні роки, на превеликий жаль, трагічно рухалась та ж Югославія.

І друге, дуже важливо зараз зрозуміти, що сьогодні вперше склалась ситуація, за якою президенту може бути значно вигідніше піти на компроміс щодо призначення референдуму і відтер мінування дати вступу до ПДЧ, тому що вже зрозуміло, що в середині НАТО немає спільної думки, вже опублікована заява єврокомісара Франції з питань ЄС і деяких політиків з Німеччини, і ми знаємо, що ще є декілька країн, які не будуть голосувати за приєднання України до ПДЧ. А за договором Вашингтонським, за яким було створено НАТО, там треба мати консенсус,  тобто всі країни повинні визначитися однаково. І сьогодні ми знову як свого часу після помаранчевої революції, коли нам казали, що в цьому році ми будемо в ЄС, і якщо нас не приймуть, –  як сказав Олег Рибачук, якого я дуже люблю як людину, але тоді він був посадовою особою, –  то ми влаштуємо помаранчевий майдан в Брюсселі. Нам показали з ЄС великий шлях в 15-20 років, що ми і казали, до речі, тоді, а зараз нам також показують, що намагання прискорити вступ до НАТО є просто політичною авантюрою. Абсолютно зрозуміло, хто є замовником цієї конструкції – це США і взагалі нас так, знаєте, мовчазно не реагують на безпрецедентне втручання в наші внутрішні справи, тому що сенат США зробив заяву, що він просто має своїм зобов’язанням прискорити вступ України до НАТО. Ну це просто вже… ну, це не те, що теща вмішується в діла сім’ї своєї доньки, а це сусідка з першого поверху дому, який напроти, намагається вам сказати, як вам жити із своїм чоловіком у вашій квартирі. Це неприпустимо.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Пані Інна, тут зрозуміла безперечно позиція, але якщо поговорити безпосередньо про долю українського парламенту, ПР готова поставити на кон, якщо, я ж кажу, не буде проголосовано цю постанову і ПР буде стояти до кінця, а від так вона готова поставити на кон долю українського парламенту, який може знову піти на дострокові вибори, чи поступитися, скажімо, як говорить ПР, майбутньою долею українського народу? Вибір буде більше в бік того, щоб піти на дострокові вибори, ніж поступитися оцією постановою щодо НАТО?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Ми не можемо поступитися постановою щодо НАТО. Ми можемо поступитися цією постановою за одних умов: якщо ми зараз будемо мати офіційне повідомлення з боку НАТО, що вони знімають питання з розгляду 4 квітня. Якщо ми будемо мати такого офіційного листа, ми можемо просто зараз зняти блокаду, тому що не буде такого термінового виклику, на який ми повинні відповісти, і почати дискусію вже в іншому залозі. Але зараз, коли нас фактично штовхають в спину на крок, який може зруйнувати мир, спокій не тільки на наших кордонах, а в середині країни, коли нас штовхають в НАТО при тому, що ми є фактично в оточенні країн, де не зняті так звані заморожені конфлікти: в нас кордон з Придністров’ям, яке вже сказало, що якщо Косову можна, то чому нам не можна? А там конфлікт між НАТО, до якого прагне Молдова, і між Росією, там військові. Це наш кордон і він буде палати. Це Крим, в якому є дві точки протистояння: один варіант це самопроголошення російського Криму, інший варіант – самопроголошення кримськотатарського Криму. Це страшне і не можна вести політику страусів, знаєте, так смішно зараз, такі недополітики кажуть, ну що ви кажете, ну хіба політик може таке казати? А питання, а хто повинен тоді казати? Це все рівно, що доктору, коли він бачить, що пацієнт хворий, закрити рота і сказати, що він не може казати пацієнту, що він хворий і має приймати такі-то ліки. Політики і є ті самі люди, які, коли бачать небезпеку, проблему, вони повинні її озвучити, винести на поверхню і знайти рішення. Якщо ми будемо мати підстави вважати, що у квітні це питання абсолютно точно не буде розглядатися в Брюсселі, то ми безумовно знімемо зараз блокаду, тому що в нас не буде такої небезпеки, яка загрожує зараз країні.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Пані Інна, ну чималі принаймні, невеликі сподівання, але чималі сподівання покладаються політиками, зокрема з блоку Литвина, з боку коаліції, що в понеділок можливо на погоджувальній раді буде досягнуто якогось політичного консенсусу і буде розблоковано роботу Верховної Ради. Зокрема лідер БЮТ Іван Кириленко сказав, що для цього необхідно, щоб повністю демонструвалася… ну, журналісти демонстрували у прямому ефірі засідання цієї погоджувальної ради, і тоді стане зрозуміло, хто на яких позиціях стоїть. ПР покладає якісь сподівання на понеділок, що буде досягнуто, чи в принципі ви бачите, що йде як стінка на стінку, тобто кожен наполягатиме на своєму і коаліція не збирається зокрема йти на поступки?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Для нас стала незрозуміла поведінка спікера. До речі, я можу сказати, що того тижня ми зустрічалися, вся фракція зустрічалася з Арсенієм Яценюком, і в нас була дуже відверта зустріч, дуже багато жорстких слів було сказано…

Світлана ОРЛОВСЬКА: Це перед тим, як на погоджувальну раду Яценюк повідомив повідомлення і пішов?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Абсолютно точно. Тобто тієї середи рівно тиждень тому ми зустрічалися, була дуже складна розмова, але нам здалось, що в кінці кінців Арсеній Петрович почув, що він є таким же депутатом, як всі решта, але депутатом, який уповноважений на те, щоб організувати роботу Верховної Ради, і це є його основним обов’язком, як спікера. Фактично за українським законодавством він не має жодних інших підстав для діяльності, головне його завдання організувати роботу. Нам здалося, що він це розуміє. Організувати роботу можна дуже просто: поставити першою постановою не голосування в Раді постанову, яка запропонована ПР, і забезпечити відкрите голосування руками за цю постанову, як ми наполягаємо, яке просто не дасть змоги натиснути на тих депутатів, які категорично проти ступу України в НАТО, але їх партійні боси заявили іншу публічну позицію, і вони як люди ховаються за кнопки. Якщо це зробити відкрито, вся країна буде бачити своїх героїв, і я впевнена, що не набереться голосів за НАТО, тому що всі розумні і розуміють, яка це небезпека для країни сьогодні. Але ми побачили, що Арсеній Петрович в понеділок продемонстрував взагалі поведінку, якої до цього в нього не було. Ну, це неможливо в жодній країні світу, щоб спікер вийшов, знаєте, як  директор школи, який виходить до класу, який незадоволений своїм вчителем і каже так а ну, от я зараз прийшов, через хвилину я піду, але щоб тут було тихо і щоб ніхто там парти не бив. Ну це просто безглуздя так вести себе, і що стало причиною такої різкої зміни поведінки спікер нам досі невідомо. Я можу сказати, що це…

Світлана ОРЛОВСЬКА: Але припущення є?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Я впевнена, тому що він просто сказав відкрито і відверто, що він є членом команди, він є членом команди… ну, не знаю – чи президента, чи Банкової, як зараз правильно казати. Я думаю, що просто цього спектру політичного, і очевидно там були прийняті якісь політичні рішення, які зараз досі ведуть до зростання напруги ніж до вирішення конфлікту.  Ми в понеділок розраховували на те, що складається діалог таким чином, що до четверга ми можемо дійти згоди і вже у четвер розблокувати парламент, але сталося так, що це неможливо сьогодні зробити саме через поведінку спікера, який не робить того, що він повинен робити як спікер для організації цієї роботи. Подивимось, як буде далі. Ми впевнені, що безумовно держава втрачає від цієї парламентської кризи, яка є зараз, але я хочу сказати,  що не ми цю кризу починали, фактично ця криза є перманентною після грудня 2004 року, і на жаль, сьогодні такий день, що і я, і політологи. Яких я дуже поважаю, які є професійними, ми всі зійшлися в один день на круглому столі, ми зійшлися на тому, що дуже в тяжкі части ми входимо, що конфронтація і великі випробовування, і може навіть якісь тяжкі випробування, які стряхнуть всю націю і дадуть людям зрозуміти, що не можна більш гратися, не можна брехати весь час, як це робить Тимошенко, не можна робити примусову українізацію, як це робить Ющенко. Не можна через коліно ламати 70% людей, які хочуть жити в мирній країні, а їм пропонують увійти до військового блоку. Але здається, що країну треба так тряхнути, щоб люди в кінці кінців зрозуміли, що так далі не можна. Ми три роки не виходимо з перманентної кризи, це вже дуже небезпечно, і ПР, ну… можна казати все що завгодно, але ПР представляє індустріальні регіони України.  Це люди, які звикли ставати о сьомій ранку, пахати на самих тяжких підприємствах. Це менеджери, які відповідають за 24 – 100 тисяч працюючих людей. Це люди, які звикли до того, що будь-яка дія є відповідальність не тільки за себе, а за велике коло людей. Тому ПР зараз дуже тяжко переживає те, що є така парламентська затяжна криза, але ми впевнені, що сьогодні держава показала, що ми були праві, життя показало, Косово, колишня Югославія, що ми були праві, що НАТО не є, як нам казали ці безвідповідальні політикани, які казали, що ПР бере цей лозунг тільки для того, щоб там не голосувати за депутатську недоторканість і так далі, це просто свідчить про вузьке мислення взагалі не політиків, не державних діячів, а хлопчиків, яких набрали у списки, сказали, що треба говорити, вони і кажуть. Сьогодні життя нас підштовхує до того, щоб ми швидше приймали якесь компромісне рішення, і я маю надію, ми дуже цього хочемо… До речі, ми працюємо кожен день, ми жодного разу… навіть до відпустки в нас пішла тільки половина чисельності. Я не була у відпустці, велика  чисельність наших керівників підрозділів…

Світлана ОРЛОВСЬКА: Ви маєте на увазі, що ПР працює в комітетах?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Ми працюємо в комітетах, в аналітичних групах, ми напрацювали величезне коло законопроектів, які вже під час перебування у владі ми розробили, які треба приймати, і життя ще раз доказало, що їх треба приймати – закон про акціонерне товариство, закон про боротьбу з рейдерством, закон щодо створення єдиного соціального фонду, щоб ми менше мали навантаження на зарплату і податки…

Світлана ОРЛОВСЬКА: Але ж ухвалювати їх можна тільки за умови…

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Безумовно,

Світлана ОРЛОВСЬКА: Тільки за умови розблокування парламенту, тобто ця робота дорівнює нулю.

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Безумовно. Тому ми абсолютно налаштовані на поновлення роботи парламенту. Я хочу сказати, що ми не боїмось дострокових виборів, тому що соціологія показує, що ці вибори приведуть до того, що будуть підстави для створення іншого формату коаліції, ніж той, який є сьогодні. Та люта ненависть, яка зараз вже видна у стосунках Ющенка і Тимошенко…

Світлана ОРЛОВСЬКА: Ми про це окремо поговоримо…

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Каже про те, що при проведенні дострокових виборів нових вже не буде коаліції партії, яка буде підтримувати президента, і партії, яка підтримує Тимошенко. Тому безумовно ми розуміємо, наш виборець нас підтримає, навіть не дивлячись на те, що сьогодні дуже хто ображений на нас, нас досі всі наші виборці ругають, що ПР пішла на дострокові вибори, що ми не могли цього робити і не треба було дозволяти порушувати конституцію, але це все колись. Тому ми не боїмось цих виборів. Ми готові, структура величезна, партій найбільша в Україні, зараз в нас йде дуже потужний процес формування більш сильних виконавчих структур в регіонах в тому числі, але це неправильно для країни, і це треба розуміти, тому що ми знову втратимо час.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Пані Інна, стовно  персони спікера Арсенія Яценюка: ви сказали, що ця людина не представляє весь парламент і не прагне консолідувати роботу. Чи з цього випливає, що в досяжному майбутньому ми побачимо ініціювання відставки Арсенія Яценюка і  чи не було б тоді виходом для всього парламенту – замінити спікера?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Це можливо тільки за однієї умови: якщо в нас зникне зовнішня загроза, яка може стати загрозою існуванню незалежної України у вигляді вибору НАТО, то ми можемо вирішувати будь-які питання, в тому числі і зміни спікера. А якщо ця зовнішня загроза не зникне, то питання зміни спікера, якщо на терези кинути, то питання мирного чи військового майбутнього України, це питання, яке переважує все. Тому зараз про це просто неможливо казати. Ми готові до будь-яких кроків, які організують нормальну роботу парламенту, крім того, що Україну штовхають на шлях військового блоку, на шлях кордонів, які будуть палати, як зараз палає кордон між Сербією і Косово.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Ви сказали, що саме сьогодні були на круглому столі, і от висновки Вадима Карасьова: він сказав, що якщо в парламенті відбудеться переформатування коаліції, то дострокових виборів не буде. «Я б так сформував дилему, що стоїть перед правлячим класом і має не тільки політичний вибір, а й економічний – яким способом зніти Юлію Тимошенко з дистанції», – сказав Вадим Карасьов. Пані Інна, будь ласка, стосовно того, що зніти з дистанції Юлію Тимошенко це і є вся ця криза, яку ми спостерігаємо останнім часом.

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Ні, криза ж є не в тому, щоб зняти з дистанції Тимошенко. Криза є в тому, що із самого початку в демократичній коаліції, яка була недієздатною не тому, що в ній всього два голоси були в плюс, а тому, що в цій коаліції були два претенденти, і є досі, на президентські вибори від однієї електоральній групи – від західного і центрального електорату. В цьому є криза, і просто сьогодні, оскільки Ющенко з Тимошенко не можуть один одному поступитися, і це абсолютно зрозуміло, сьогодні вже війна почалася між Ющенко і Тимошенко за те, хто буде претендентом на президентську посаду від західного електорату України. Це абсолютно точно. Тому для Ющенко сьогодні стало питання як зняти Тимошенко з дистанції, бо він зробив дві колосальні помилки: мало того, що в 2005 році 4 лютого він чомусь, призначивши Тимошенко на посаду, віддав їй половину свого власного рейтингу після помаранчевої революції. Я завжди кажу, що якщо в 2004 році були вибори президента і на президентську посаду балотувалася б Тимошенко, ніколи б в житті не було Майдану, бо вона не є моральним лідером нації після того, що вона творила з Лазаренком і з її кримінальним минулим вона взагалі не може претендувати на моральне лідерство нації. Але величезною історичною помилкою Ющенка було те, що довіру нації на переміни, на зміни, на те, що буде ліберальна економіка, демократичні свободи він зруйнував тим, що призначив на посаду прем’єра людину, яка взагалі не знає, що таке демократія, тому що Тимошенко абсолютно тоталітарний лідер, а крім того за своїми економічними вподобаннями Тимошенко є необольшивистка, вся її економічна логіка дій таке і є. І тому тоді була зроблена одна помилка, а зараз під шаленим тиском ззовні Ющенко був вимушений вдруге призначити Тимошенко на посаду прем’єра. І перше, що зробила Тимошенко, і всі це знають і вже можна про це казати, тому що вчора фактично ця заява була зроблена, Тимошенко почала рекрутувати на свою користь депутатів з середини фракції Ющенка. Я хочу нагадати всім людям, які зараз нас слухають, що якщо б Ющенко не поставив під час парламентських виборів 2006 року на кон свою власну репутацію президента, якщо б він не став працювати фактично як рядова людина у виборчій кампанії НУ, то НУ ніколи б не набрала такого рейтингу. Тому, коли хтось там у фракції НУНС типа Луценка, це бізнес-проект Жванії.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Ви «народну самооборону» маєте на увазі?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Безумовно, НС була фікцією, всі ж знали, що рейтингів жодних немає, це була така профанація, і зараз в політичному середовищі всі сміються, що такої дешевої і такої ефективної інвестиції, яку зробив пан Жванія в пана Луценка, що виторгувало йому перше місце в блоці НУНС, ніхто не думав, що можна зробити таку політичну авантюру. І на другий день після того, як вони увійшли у владу на плечах президента Ющенка, вони почали торгуватися проти Ющенка з Тимошенко, це всі знають, всі знають, що фактично Тимошенко має зараз контроль над більшістю в 2-3 голоси в середині фракції Ющенка, у фракції НУНС. І це не могло не вийти на поверхню, і вихід депутатів вчора, це не було сказано так прямо, як я зараз скажу, але це саме з цих причин, тому що депутати, які прийшли до Верховної Ради на плечах президента, зараз вважають, що мають право ставити не на Ющенка на президентських виборах, а на Тимошенко. Вони весь час казали про зраду. Сьогодні можна казати, що Тимошенко зрадила Ющенка, тому що вона пішла на його поле, в його фракцію, як свого часу вона пішла на його електоральне поле. Вона ж не пішла – уродженка сходу – на  сході збирати голоси. Вона пішла на поле, де була абсолютна підтримка Ющенка і там забрала в нього голоси і підтримку. Те ж саме вона зробила зараз в парламентом. Тому кто громче всех кричит «держите вора»? Вор. Хто більш за всіх каже про зраду? Зрадник. Тимошенко зрадила сьогодні президента, як зрадили ті депутати в середині фракції НУНС, які зараз підтримують Тимошенко і ставлять на неї, як на кандидата в президенти, а не на президента, який їх фактично завів у Верховну Раду ціною свого власного електорату і своєї власної репутації. Тому це питання не тільки політики, це питання політичної моралі, і я думаю, що може так хоча б зараз люди, які серцем підтримували Тимошенко, розберуться, що це за страшна людина рветься до влади в Україні, тому що я зараз весь час згадую, як це було з паном Лазаренком – Тимошенко таким же чином почала робити з Лазаренком величезний бізнес, вони опанували газовими єдиними енергетичними системами всю Україну, вони фактично створили першого газового посередника, проти якого зараз бореться Тимошенко у вигляді «Росукренерго», а Лазаренко сидить у США, в Росії вже відсиділи 6 років і вийшли головні люди в Міноборони, а Тимошенко тут в Україні намагається доказати, що вона вся у білому і ні в чому не винна. Але свого часу вона таким же чином зрадила Лазаренка, свого колишнього подільника, як зараз вона зраджує Ющенку, який фактично зробив їй всю політичну кар’єру.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Інна Германівна, от стосовно сьогоднішньої поїздки Тимошенко до Москви: перед тим, як вона поїхала до Москви, Ющенко, скажімо так, звинуватив уряд у саботажі виплати боргу росіянам. Як ви гадаєте, це боротьба за першість в газових питаннях?

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Чому зараз Тимошенко так тихо себе веде і не виступає у відповідь на абсолютно зрозумілі претензії від Ющенка? Тому що їй треба, щоб її команда, яка потратилася на колишніх виборах, заробила гроші на бюджетних потоках. Подивіться, коли таке було, щоб найбільші олігархи, найбагатші люди очолювали в країні податкову адміністрацію, митну службу і так далі? Тимошенко йшла до влади під слоганом відокремити бізнес від влади, а сьогодні в її уряді їй самій належать ті посади, на які вона призначила найбільш багатих людей, які є фінансистами, чи були фінансистами її політичної сили. Тобто абсолютно зрозуміло, і всі бютівці це цинічно кажуть, що їм треба хоча б кілька місяців ще протриматися, бо в них кишені вже пусті, а їм треба фінансувати наступні вибори, тому треба заробити. Це цинічно і це за наш з вами рахунок.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Але це те, що звучить за лаштунками, тому що ми цього не чуємо.

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Безумовно. Я зараз вже для себе прийняла рішення, що не буду мовчати, тому що у нас в політиці чомусь вважається за гарний тон під столом казати що завгодно, а над столом  для людей казати абсолютну бредятину і брехню. Можете, шановні слухачі, розраховувати на те, що я буду казати вже голосно про те, що в українській політиці, в будь-якій демократичній країні це кажуть вголос. В нас ми намагаємось побудувати демократію без дійсної свободи слова, бо всі мовчать і всім якось так неудобно получилось, да? Як в тому анекдоті про Галю – ой, як невдобно получилось. І з поїздкою Тимошенко до Москви – повне фіаско в цій поїздці, тому що мета Тимошенко була опанувати газові переговори. Росія, як ви бачите, відмовилась призначити для Тимошенко будь-яку зустріч щодо газових питань, вона не зустрілась з жодною людиною, яка представляє «Газпром», уряд відмовився порушувати ці питання, і тому з точки зору цієї боротьби за опанування газовим ринком Тимошенко абсолютно програла.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Ну, там була інформація, що начебто  в неї завтра зранку буде робочий сніданок з Олексієм Міллером,  так що ми подивимось на це, будемо слідкувати за інформацією. І стосовно переформатування коаліції всі вже почали говорити і політологи стосовно того, що буде переформатування коаліції і вихід Балоги це перший сигнал про переформатування коаліції. ПР сприймає це саме як сигнал до переформатування коаліції? Ще сьогодні Олександр Мороз, а це не пересічний політик, хоча він і не є в парламенті, сказав, що він допускає можливість виходу частини представників бізнесу ПР в адміністративну групу «Гарт», мається на увазі Віктор Балога. Мороз вбачає, що перехід частини представників ПР у створену Балогою партію послабить ПР. Це його припущення.

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Ну, знаєте, це абсолютна дурня з однієї причини, вибачте, Олександр Олександрович, я не про вас, я про цю тезу, яка зараз мусується у пресі, що перехід деяких представників ПР чи НУНС, наприклад, до нової партії Балоги, зроблять сильнішою цю партію. Це абсолютна  нісенітниця тому що зараз немає персональних рейтингів членів цих партій достатніх для формування за рахунок їх персональних рейтингів рейтингу нової партії, тому що сьогодні дуже поляризовано суспільство і є величезний рейтинг ПР, є дуже великий рейтинг БЮТ, є вже стандартний, стабільний рейтинг біля 5% КПУ, і дай боже, щоб так збереглося далі, є стандартний стабільний рейтинг Литвина, і фактично в цьому дуже щільному політичному просторі знайти місце для нової електоральної без ідеологічної, тільки адміністративної партійної структури неможливо. Тому ті, хто вважає, що перехід когось з НУ і з ПР зможе зробити рейтинговою партію Балоги, ці люди просто не розуміються на великій політиці.

Світлана ОРЛОВСЬКА: Цікаво, що політологи, зокрема Віктор Небоженко, теж кажуть, що переформатування коаліції можна очікувати, але не на старій основі, а тоді, коли почнуть розвалюватися великі фракції. Наступна – ПР, це така думка політолога…

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Можу з вами просто… ну, я не спорю, як правило, бо це неправильно, але я просто можу вам зробити прогноз: такого не буде, тобто партія може піти на нові вибори, може створитися якийсь політичний проект чи щось інше, але такого розколу, як це є в середовищі помаранчевих, ну неможливо, тому що в ПР є ідеологія дуже стійка і зрозуміла. Там просто зібралися люди, які не розмінюються дешево не з точки зору грошей, щоб нас зараз в чомусь не обвинуватили, а з точки зору позицій людських і професійних.

СЛУХАЧКА: Добрый вечер. Это Донецк. Ваша гостья все время говорит о том, что НАТО это военный союз. А вот я недавно смотрела «Евроньюс» и сотрудники НАТО рассказывали, что они создают подразделения, чтобы помогать странам мира, в которых происходят катастрофы экологические, техногенные. Это же прекрасно, никто этого не делает, даже такие страны, как Америка, не в состоянии справиться с сильнейшими катастрофами, а они создают, чтобы помогать, причем не только странам НАТО, а всем странам мира. Это во-первых. Во-вторых, вы говорите о Хорватии, Сербии. Я была в Хорватии и в Сербии, я видела, как сербы считают хорватов вторым сортом, как они к ним относятся, и костры сейчас жгут сербы. Посмотрите телевидение, может, вы не смотрите. И о том, что люди разберутся,  да, умные люди уже разобрались кто такой Янукович…

Інна БОГОСЛОВСЬКА: А скажите, на какой улице и в каком районе Донецка вы живете?

Світлана ОРЛОВСЬКА: Відповіді на своє запитання ви не отримаєте, бо слухачка поклала слухавку. Ми розпочинали з теми НАТО, ми нею і завершуємо.

Інна БОГОСЛОВСЬКА: Я просто предлагаю, во-первых, не обманывать тех людей, которые представляются, как будто они звонят из регионов, которые поддерживают ПР, это известный пропагандистский ход. Второе, я просто хочу вам напомнить фотографии тех разбомбленных домов в той цветущей Югославии, которой она была когда-то, когда там не было войск НАТО, и какой она стала сейчас. Я еще хочу напомнить, что Косово, про которое сейчас говорят, что там 90% уже мусульманского населения, албанцы там появились уже после второй мировой войны, потому что во время войны им дали там приют. Это сердце православия Балкан, там величайшие православные церкви, сегодня они взрываются и уничтожаются. Я не думаю, то это нормально, я думаю, что это очередная колоссальная ошибка внешней политики США.

Світлана ОРЛОВСЬКА:  Пані Інна, ми завершуємо нашу розмову. Дякую вам за участь в програмі. Нагадаю, що гостею програми була Інна Богословська, народний депутат України, представник фракції ПР.

 

«Радіо Ера-FM»

21.02.2008