Пресс-конференція в Українському домі: коментар Інни Богословської щодо взаємодії Держкомітету з іншими органами влади

17.07.2003

Держкомпідприємництва створювався для того, щоб бути таким собі третейським суддею між бізнесом та владою. Взагалі, функція цього Комітету – це (тому він і є органом зі спеціальним статусом) – передавати сигнали від влади до підприємців, від підприємців до влади, вирішувати конфлікти і знаходити компроміс.

Щодо важелів впливу, які є в Комітеті. Часто журналісти питають мене: чи хотіли б ви розширення повноважень Комітету? Ні. Бо в нього, згідно з указом та положенням Кабінету Міністрів, така компетенція, яка дозволяє працювати і працювати. Досі, я вважаю, з усіх повноважень, покладених на Комітет, реально виконувались лише 10-15 %. Ми повинні зараз зробити так, що максимально використовувати всі повноваження, які є в Комітеті.

Комітет має право в сфері регуляторної політики ввійти до будь-якого органу виконавчої влади. Ми зараз можемо контролювати на відповідність до законодавства ті закони, які ухвалюються місцевою владою. Раніше це було практично неможливо. Ми маємо право вийти з пропозицією, внести зміни до будь-якого нормативно-правового акту і привести його у відповідність до законодавства та інтересів підприємництва. І якщо цей акт не відповідає законодавству, ми можемо зробити офіційне повідомлення про його призупинення. І тоді підприємці мають цілком законні підстави не реагувати на нього. Комітет дуже активно використовував це право. Зараз чисельність таких випадків зменшилась. Я думаю, відтепер ми знову будемо максимально реагувати на всі порушення, які будемо знаходити. Дякую.