Прес-конференція в Українському Домі: коментар Інни Богословської щодо введення кластерів

17.07.2003

Кластер – це система, за якої велике підприємство залучає до співпраці на постійній основі малі та середні підприємства, які виготовляють для цього великого підприємства ту чи інші продукцію, обладнання, послуги і так далі. Система кластерів дозволяє нам встановити контакт між мікро-, малим, середнім, великим бізнесом.

По-друге, ця система допомагає малим і середнім підприємствам відчувати, що таке культура бізнесу в великих підприємствах, і враховувати всі особливості при переході до великого бізнесу. І по-третє, це, безумовно, стабілізація відносин в малому і середньому підприємництві, бо коли є великий замовник, то є стабільність і в розвитку підприємства.

Кластери передбачають організацію відкритих тендерів і конкурсів на залучення до співпраці. Комітет буде намагатись зробити так, щоб з наступного року, можливо, у березні, провести першу виставку пропозицій з кластерів, де кілька великих українських підприємств відкрито запропонують перелік пропозицій та послуг, яких вони потребують, і таким чином вже запропонувати модель створення кластерів. Я думаю, що ми зробимо так, що це буде і ефективно, і цікаво. І сучасно, безумовно.