Громадська біографія

19.05.2003

Інна Германівна Богословська

Заслужений юрист України, почала працювати в юриспруденції (Харківська колегія адвокатів) після закінчення з відзнакою Харківського юридичного інституту. У 1989 році поступила в заочну аспірантуру Інституту Держави і права Академії Наук СРСР. У 1990 році взяла участь у радянсько-американській конференції з проблем захисту прав людини. Після закінчення конференції її персонально було запрошено на стажування до США, від якої відмовилася через принципові розбіжності з керівництвом інституту.

Богословська є членом Спілки юристів України з моменту його створення в 1991 році. Була одним з делегатів на з’їзді Спілки юристів СРСР. У 1997 році Харківська обласна організація Спілки юристів довірила Богословській посаду голови. З цього моменту кількість членів зросла з кількох десятків осіб до більш ніж 9000. Харківська організація Спілки юристів є однією з найчисельніших в Україні. Протягом цього часу було організовано цілу низку конференцій та семінарів, на яких представники судів, прокуратури, адвокатури, нотаріату та правоохоронних органів мали можливість висловити свої думки щодо існуючих професійних проблем. Сьогодні Богословська є почесним президентом Харківської обласної організації Спілки юристів України та віце-президентом Спілки юристів України.

Богословська входить до складу правління Харківської обласної організації Спілки аудиторів України.

У 1998 році за сприянням Богословської було організовано молодіжну громадську організацію «Молодіжний Дім», мета якої – об’єднання активної молоді в різних проектах, що відповідають проблемам та інтересам нового покоління. Зокрема було організовано низку конференцій, дискусій, тематичних дискотек. Окремий напрямок у роботі «Молодіжного дому» – тренінговий курс «Кар’єр клуб», що сприяє профорієнтації, працевлаштуванню. Богословська є головою опікунської ради “Молодіжного дому”.

З 2001 року по 2003 рік очолювала Спілку податкових консультантів України. Серед завдань Спілки – не лише узгодження професійних інтересів представників різних професій, що надають консультації з питань оподаткування, але і консультативна допомога ініціаторам законодавчих актів в сфері оподатковування, закріплення офіційного статусу професії «податковий консультант» для можливості надання професійної допомоги підприємцям у господарських судах тощо.

За участю Богословської у Харкові пройшла низка науково-практичних семінарів з еніології, якості питної води, ноосферному утворенню. Однак для того, щоб подібні заходи (конференції, круглі столи, відкриті дискусії) стали механізмом обговорення нових технологій, нових підходів до вирішення проблем розвитку суспільства, необхідні нові дискусійні формати. Саме для їх створення, а також розвитку громадянського суспільства в Україні і було засновано громадське об’єднання «Віче України», ініційоване Богословською в січні 2003 року. Протягом 2003 – 2006 р.р. з ініціативи “Віче України” були проведені конференції, круглі столи та зустрічі в багатьох містах України, та створено План Розвитку Країни.

З травня 2003 року по січень 2004 року очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. У відставку подала через незгоду з політикою, яку проводив економічний блок Уряду.

У травні 2004 року увійшла до складу Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України. Консультативну раду створено з метою залучення громадськості до діяльності парламенту і його органів під час підготовки питань до розгляду на засіданнях парламенту.

У вересні 2005 року на  позачерговому VII з’їзді Конституційно-демократичної партії ухвалено рішення про перейменування КДП у партію «Віче». Інну Богословську обрано головою партії “Віче”. У серпні 2007 року Богословська склала повноваження Голови партії “Віче”.

У березні 2007 року увійшла до складу Урядового комітету з реформ, очолює робочу групу з реформування ділового законодавства.

З квітня 2007 по жовтень 2007 р.р.– заступник Міністра юстиції України.

З жовтня 2007 року – Народний депутат України, член фракції Партії регіонів

З грудня 2007 року – Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності.

З січня 2008 року – член Опозиційного Уряду, Голова Державної податкової адміністрації України в складі Опозиційного Уряду.

З січня по березень 2009 року – Голова Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

В травні 2009 року Інна Богословська написала заяву про вихід з Партії регіонів та заявила про намір балотуватися на посаду Президента України.

Заслужений юрист України. Нагороджена Орденом Святої Ганни ІV ступеня.

Заміжня, має доньку та онуків.