Повна біографія

19.05.2003

Інна Богословська

Народилася в м. Харкові, 5 серпня 1960 року. Заміжня, має дочку та онуків. Батько – кадровий військовий, викладач вузу, мати – юрист. У 1982 році закінчила з відзнакою Харківський юридичний інститут (сьогодні – Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). У тому ж році почала практичну роботу адвоката в Харківській обласній колегії адвокатів. Працюючи захисником, вела усі види цивільних і кримінальних справ. Першу справу виграла в 22 роки.

У 1989 році поступила в заочну аспірантуру Інституту Держави і права Академії Наук СРСР. У 1990 році взяла участь у радянсько-американській конференції з проблеми захисту прав людини. Після закінчення конференції її персонально було запрошено на стажування до США, однак відмовилася від поїздки через принципові ідеологічні розбіжності з керівництвом інституту.

У1992 році Інну Богословську було запрошено в правову колегію Державної думи – консультативний орган при Президентові України.

У 1991 році заснувала одну з перших у Харкові юридичних служб. У 1994 році організувала “Міжнародну аудиторську службу”. У ході професійної діяльності додатково опанувала знаннями в сфері економіки, бухгалтерського обліку, міжнародного аудиту. Кваліфікацію було підтверджено сертифікатами юриста та аудитора, які відповідають міжнародним стандартам. Згодом було засновано консалтингову групу «Пруденс», що надає  економічну та юридичну допомогу підприємствам України та інших країн.

Входить до складу правління Харківської обласної організації Спілки аудиторів України. Член Спілки юристів України з моменту її створення в 1991 році. У 1997 році обрана головою Харківської обласної організації і призначена заступником голови Спілки юристів України. З 2003 року – почесний президент Харківської обласної організації Спілки юристів України.

З 1998 року керівник Харківської міської громадської організації “Клуб “РодДом”, що займається реалізацією низки культурологічних проектів.

У 1998 році заснувала молодіжну громадську організацію «Молодіжний дім», мета якої – об’єднання активної молоді в різних проектах, що відповідають проблемам та інтересам нового покоління.

У березні 1998 року обрана народним депутатом України. У Верховній Раді Богословська працювала у парламентському комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, з лютого 2000-го стала першим заступником голови бюджетного комітету Верховної Ради. Законодавчі ініціативи: активна участь у роботі над Бюджетним, Кримінальним, Цивільним, Господарським і Податковим кодексами.

У 2001 році очолила Конституційно-демократичну партію.

У січні 2003 року ініціювала створення громадського об’єднання «Віче України», мета якого – становлення громадянського суспільства та сприяння розвитку просвітництва, культури та філософії бізнесу в Україні. Протягом 2003 – 2006 р.р. з ініціативи “Віче України” були проведені конференції, круглі столи та зустрічі в багатьох містах України, та створено План Розвитку Країни

З травня 2003 року по січень 2004 року очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. У відставку подала через незгоду з політикою, яку проводив економічний блок Уряду.

У травні 2004 року увійшла до складу Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України. Консультативну раду створено з метою залучення громадськості до діяльності парламенту і його органів під час підготовки питань до розгляду на засіданнях парламенту.

У вересні 2005 року на  позачерговому VII з’їзді Конституційно-демократичної партії ухвалено рішення про перейменування КДП у партію «Віче». Інну Богословську обрано головою партії “Віче”. У серпні 2007 року Богословська склала повноваження Голови партії “Віче”.

У березні 2007 року увійшла до складу Урядового комітету з реформ, очолює робочу групу з реформування ділового законодавства.

З квітня 2007 по жовтень 2007 р.р. – заступник Міністра юстиції України.

З жовтня 2007 року – Народний депутат України, член фракції Партії регіонів

З грудня 2007 року – Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності.

З січня 2008 року по травень 2009 року – член Опозиційного Уряду, Голова Державної податкової адміністрації України в складі Опозиційного Уряду, член Президіуму Політради Партії регіонів.

З січня по березень 2009 року – Голова Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

Учасник президентських виборів 2010 року, за підсумками голосування зайняла 10-е місце серед 18 кандидатів.

Грудень 2012 – Листопад 2014 – Народний депутат України сьомого скликання.

Лютий 2013 – Листопад 2013 – Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Глава підкомітету з питанням координації співробітництва між Україною та ЄС у сфері сільського господарства.

З червня 2013 по листопад 2013 р.р. – брала участь у роботі Комітету економічних реформ при Президентові України.

30 листопада 2013 вийшла зі складу фракції Партії регіонів і покинула лави Партії регіонів через незгоду з діями влади.

Заслужений юрист України. Нагороджена Орденом Святої Ганни ІV ступеня.

______________________________________________________