Судова система країни корумпована й фактично розклалася, вона захищає не закон, а інтереси окремих фінансово-промислових груп, найвищих посадовців і політиків. Таке положення загрожує самим основам держави й національній безпеці України. Широко відомо: коли суди перестають захищати закон, починаються бандитські «розбірки по поняттях». Ми вже були свідками таких подій у середині 90-х років.
Інна Богословська, на сьогодняшній прес-конференції в “Українському домі”, закликала Президента, як гаранта Конституції, правопорядку, прав і свобод громадян, терміново скликати засідання РНБО, присвячене реформуванню судової системи, очищенню її від корупції, підвищенню міри відповідальності суддів за прийняття неправосудних рішень і їхньому захисту від різного роду тиску на суди. Якщо сьогодні не навести порядок у судовій системі, завтра державу можуть розірвати судові війни. Сьогодні початок цим війнам покладено: суди приймають взаємовиключні рішення, судді порушують правила судової етики, зневажання процедурою розгляду справ призводить до неправосудних рішень, рішення Верховного суду не мають ніякої чинності, позиція суддів визначається не законом, а «величиною й чинністю» інтересів зацікавлених сторін або чинністю владного тиску.
Богословська закликала Президента також взяти під особистий контроль розслідування фактів корупції, пов’язаних зі спробою захоплення НЗФ і іменами вищих посадових осіб держави, суддів, судових виконавців, працівників міністерств, які було оприлюднено на попередніх прес-конференціях і стосовно яких подано депутатські запити.
Конфлікт навколо ВАТ «НЗФ», участь у ньому уряду Юлії Тимошенко шляхом прямого лобіювання інтересів групи «Приват», відвертий тиск на суди, видача явно незаконних розпоряджень чиновникам, які зрештою спровокували зіткнення з робітниками заводу, стали однієї із причин відставки уряду, про що прямо заявив Президент. Незважаючи на це, в.о. міністра юстиції Роман Зварич продовжував брати участь у конфлікті, лобіюючи інтереси однієї зі сторін, а суди продовжували й продовжують виносити явно неправосудні рішення.
До фактів корупції додається і явно заангажована поведінка суддів Київського апеляційного суду.
Кількість порушень закону, допущених Київським апеляційним судом у ході розгляду справи НЗФ, давно перевищила будь-які розумні межі. Суд проводив засідання й виносив визначення, не запрошуючи сторони, відмовився передати матеріали справи до Вищого господарського суду України, рішення про скасування приватизації контрольного пакета акцій ВАТ «НЗФ» суд виніс, не заслухавши пояснення сторін і не оголосивши його мотивувальної частини. Самі судді, на порушення норм суддівської етики й права, брали участь у прес-конференції, організованій групою «Приват», давали оцінку матеріалам справи ще до початку самих слухань, привселюдно висловлювалися на адресу адвокатів, обвинувачуючи їх у непрофесіоналізмі (непрофесійними були названі й адвокати, що захищали Віктора Ющенко у Верховному суді й домоглися проведення третього туру президентських виборів). Наведеними фактами загальний перелік порушень закону суддями Київського апеляційного господарського суду далеко не вичерпано.
Хвороби судової системи України виявилися не тільки у справі НЗФ, але й на сотнях інших підприємств, у числі яких – Сєверодонецький «Азот», кримський «Титан» і багато інших. В усіх випадках прямий вплив Ю.Тимошенко на дії судів було очевидним.