Лідери громадського руху «Віче України» поруч із Нікопольським заводом феросплавів поставили «Лавку демократії» – символ відстоювання робітниками заводу законності й справедливості в недавніх скандальних подіях. За словами лідера «Віче України» Інни Богословської, котра підтримувала нікопольських заводчан на мітингах і під час незаконного штурму заводу, «опір на НЗФ виросло зовсім спонтанно, а тому в хід пішло абсолютно все. Стояла лавка, на неї ставали, щоб краще було видно мовця. А потім, коли був останній і самий небезпечний штурм цією лавою захищалися. Випадковістю був опір, що фактично викликало крах уряду й режиму Тимошенко, випадковою була і ця лавка як підручний засіб. Але не випадковою є демократія в країні, що саме й зароджується в таких маленьких містах, як Нікополь».
Відстоювання своїх прав працівниками заводу на «нікопольському майдані» надихнуло лідерів «Віче України» створити спеціальний сайт за назвою «Лавка демократії», що став би острівцем свободи слова в інтернет-просторі країни.
Те, що відбулося в Нікополі, вважають лідери «Віче України», по своїй суті є унікальним. Саме тут вперше за новітню історію України робітники виявили себе, як середній клас. «Інтереси робітничого класу, як правило, пов’язані з виробництвом, соціальними програмами й зарплатою. У Нікополі робітничий клас зробив так, як роблять робітники в Європі й США. Він висунув вимоги про захист демократичних інститутів, права власності, права на працю, права на волевиявлення», – заявила Інна Богословська.
Тому саме в Нікополі 16 вересня було проведено Всеукраїнське Віче, на яке приїхали представники 29 міст України, не байдужі до майбутнього своєї країни.