Лідер громадського руху “Віче України” Інна Богословська на прес-конференції в середу привела факти незаконного тиску на суддів і державних службовців у ситуації навколо Нікопольського заводу феросплавів і зажадала від Генеральної прокуратури завести кримінальні справи по фактах корупційних дій урядових чиновників. Про це сказано в повідомленні прес-служби громадського об’єднання «Віче України».
“У зв’язку з корупційним скандалом в уряді, зрадництвом принципів президента Ющенко і його передвиборної програми, ми вимагаємо: термінового розгляду Генеральною прокуратурою депутатських запитів і порушення кримінальних справ по наведених фактах, термінової відставки заступника міністра промисловості Сергія Грищенко, створення президентом Віктором Ющенко спеціальної комісії для розслідування наведених фактів корупції й лобіювання вищими посадовими особами інтересів приватних структур”, – заявила І.Богословська на прес-конференції.
Очевидними, вважає І. Богословська, є докази причетності до корупції прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та інших чиновників. Зокрема, лідер «Віче України» продемонструвала копію письмової вказівки прем’єра, у якій міністрам поручається забезпечити участь держави в зборах акціонерів в Орджонікідзе, проведеному групою “Приват”, із вказівкою місця та часу проведення зборів. При цьому прем’єр-міністр, переконана Інна Богословська, вийшла за межі своїх повноважень.
Крім того, по словам лідера “Віче України”, міністрові юстиції Роману Зваричу поручалося забезпечити примусове виконання рішення Вищого господарського суду. Однак виконавча служба в період з 30 серпня до 2 вересня намагалася здійснити протилежне по суті рішення Ленінського районного суду Полтави. На основі цього було почато кілька спроб штурмувати завод. А вже наступного дня, після невдалого захоплення, суддя скасував власне рішення, зрозумівши, «що якщо він буде продовжувати в тому ж дусі, у нього немає шансів уникнути кримінальної відповідальності».
І. Богословська вважає, що наведені нею факти є доказом корупції «між структурами, які захоплювали завод, між суддями, судовими виконавцями, першим заступником міністра промисловості Грищенко, що виконував це рішення».
І. Богословська заявила, що незабаром вона представить свідчення чиновників нижчої ланки про незаконні доручення, які до них “надходили зверху”. Вона підкреслила, що в осіб, що відстоюють права власників НЗФ і трудового колективу “немає інших ворогів”, тому у випадку яких-небудь подій “розумійте, звідки це”. Відповідаючи на запитання, чи надходили на її адресу погрози, вона сказала: “Так “.
Говорячи про перспективу розгляду справи по НЗФ у Європейському суді, І. Богословська заявила, що у держави тепер немає шансів його виграти, оскільки прем’єр привселюдно дала вказівку судам повернути завод. “Уже одного цього досить для Європейського суду, щоб ухвалити рішення щодо НЗФ не на користь держави “, – заявила І.Богословська.