«У мене є всі підстави говорити про правове свавілля в країні», – заявив лідер громадського руху «Віче України» Інна Богословська в інтерв’ю «Інвестгазеті». За словами Богословської, процес реприватизації Нікопольського заводу феросплавів показав незаконне втручання влади у вітчизняне судочинство, тим самим підтвердивши пряму зв’язок між групою «Приват» і діями прем’єр-міністра. Про це свідчить хоча б той факт, що рішення про продаж ВАТ «НЗФ» Кабінет Міністрів прийняв у той же день, коли слухалася чергова апеляція в справі заводу, причому зроблено це було так, начебто НЗФ вже перебував у власності держави, а виходить, уряд вже заздалегідь було відомо відповідне судове рішення.
Ситуація в українському судочинстві, на думку Інни Богословської, воістину загрозлива. «Адвокатам у ході процесу можуть не давати задавати питання, не давати матеріали справи для вивчення, не давати заявляти клопотання, а те й просто не давати слова… Досить одного факту: суд оголосив перерву, щоб провітрити приміщення, а повернувся в зал для того, щоб… оголосити рішення. Це безпрецедентне порушення», – упевнена Інна Богословська.
Аналізуючи ситуацію з реприватизацією Нікопольського заводу феросплавів, можна зробити два важливих висновки. «Перший – Тимошенко демонструє пряму зацікавленість у конкретній комерційній справі й використовує свої повноваження прем’єр-міністра для сприяння конкретній бізнес-структурі – групі ПриватБанку. Це порушення всіх правил і етики поведінки державного службовця. Другий – Тимошенко дозволила собі прямий тиск на суди й пряме втручання в процес правосуддя. Це порушення основ Конституції й взагалі основ правової держави. Тим самим, до речі, Тимошенко порушила два опорних пункти передвиборної програми Президента Ющенко. Він обіцяв, що нова влада забезпечить роз’єднання бізнесу й політики; що нова влада зробить все, щоб забезпечити незалежність судів».
«Я вважаю, що це колосальна небезпека, що виявила сьогодні себе перед українським суспільством. Незалежні держави ще можуть існувати зі зруйнованою економікою, але зі зруйнованою системою судів незалежних країн не існує», – резюмувала Інна Богословська.