Більше 4 тисяч чоловік зібралися 2 червня в київському «Палаці Спорту» на презентацію Плану Розвитку Країни, створеного з ініціативи «Віче України». Тут були представники всіх регіонів України: делегації зі Львова й Севєродонецька, Івано-Франківська й Харкова, Донецька, Одеси, Вінниці, Чернігова, Черкас, Запоріжжя, Дніпропетровська, Житомира, Херсона й ряду інших міст.
Ініціатори «Віче України» Інна Богословська, Ігор Дідковський, Ирина Горіна, Олександр Чалий і експерт-політолог Вадим Карасьов представили аудиторії профільні глави книги «Плану Розвитку Країни». У ній записана концепція розвитку України на найближчі 20 років. Кожний з виступаючих відповідав на три питання із залу. Іноді в них звучав деякий скептицизм із приводу реалізації ідей, запропонованих Планом Розвитку Країни.
Відповідаючи на зауваження про деяку утопічність представленої книги, як стратегічного документа, Вадим Карасьов помітив:
– Любий план несе в собі утопію, і в будь-якому плані є енергія утопії. Потрібно просто сполучити енергію утопії з інструментами реалізації. І я в утопізмі не бачу ніякого недоліку. План змусив думати суспільство України, а тепер він повинен змусити думати нинішню владу.
А Інна Богословська, ініціатор “Віче України”, продовжуючи тему, помітила:
– Сьогодні ми щасливі, тому що вже місяць головні люди країни, і президент, і спікер, і багато представників парламентських фракцій і партій стали «говорити» про те, що Україні потрібний стратегічний план розвитку, що вже не можна жити в режимі on linе. Ми дуже раді, ми впевнені, що це в тому числі й наша робота.
План Розвитку Країни розрахований на 20 років, але деякі його позиції не мають кінцевого строку. Він заснований на трьох стратегічних базових елементах:
– Об’єднуючій національній ідеї: «Україна – це я!»
– Активному нейтралітеті в геополітиці
– Національному економічному егоїзмі в геоекономіці
Для їхньої реалізація План передбачає тактику:
– просвітництво (принципово нове розуміння культури, інформації та реформа освіти)
– нова філософія бізнесу та соціальна політика
– громадянське суспільство та держава-гувернер
Все це повинне бути реалізоване за рахунок таких інструментів, як:
– Адміністративно-територіальна реформа
– Легалізація економіки
– Судова реформа
– Земля та земельні відносини
– Моральне та фізичне здоров’я нації
– Реформа навколишнього середовища: екологія, архітектура, інфраструктура
– Національна та суспільна безпека