Інна Богословська: В діях екс-прем’єр-міністра України Ю. Тимошенко при підписанні газових контрактів вбачаються ознаки кримінальних злочинів та конфлікту інтересів

20.03.2012

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» знайшла ознаки наявності державної зради в сфері економічної безпеки України при підписанні газових контрактів на початку 2009 року. Про це з парламентської трибуни заявила голова ТСК, народний депутат, член фракції Партії регіонів у Верховній Раді Інна Богословська.

«17-19 січня 2009 року, під час ведення переговорів та підписання директив на укладення газових контрактів між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» прем’єр-міністр України Тимошенко Ю.В. приховала від суспільства та влади факти існування боргу її приватних компаній перед Міністерством оборони Російської Федерації у сумі 405 311 181 доларів США та існування в Російській Федерації кримінальної справи, в якій доведено вину Тимошенко Ю.В. у неодноразовому даванні хабарів посадовим особам Міністерства оборони Російської Федерації. Ці обставини безперечно свідчать про конфлікт інтересів та суттєво впливали на рішення Прем’єр-міністра України на користь іноземної держави», – повідомила І. Богословська.

«Слідча комісія встановила беззаперечний факт списання боргу корпорації «ЄЕСУ», яка належала Ю. Тимошенко та членам її сім’ї, перед Міністерством оборони Росії. Списання цього боргу в розмірі понад 405 млн. доларів відбулося з використанням схеми, про яку має знати все суспільство. У січні 2099 року Тимошенко підписала газові контракти, а у жовтні 2009 року Державна податкова адміністрація, яка підпорядковувалася прем’єр-міністру Юлії Тимошенко за статусом, подала позов про ліквідацію корпорації «ЄЕСУ», причому підставою для цього виявилося те, що нібито протягом року корпорація «ЄЕСУ» не подає звітність. Під час ліквідації «ЄЕСУ» було приховано існування боргу», – нагадала депутат.

Вона зауважила, що перед підписанням газових контрактів Ю. Тимошенко провела таємні переговори з прем’єр-міністром Російської Федерації, в результаті яких одноосібно погодилась на дискримінаційні умови газових контрактів, які порушили умови підписаного раніше, 2 жовтня 2008 року, Меморандуму між урядом Російської Федерації та Кабінетом Міністрів України про співпрацю в газовій сфері.

«Достеменно знаючи, що Кабінет Міністрів України відмовився затвердити директиви на підписання газових контрактів на дискримінаційних умовах, видала одноосібно директиви, хоча такі повноваження належать виключно Кабінету Міністрів України як колегіальному органу виконавчої влади. Вона здійснила протиправний тиск на підпорядковану особу – голову правління НАК «Нафтогаз України», який відмовлявся підписувати газові контракти на дискримінаційних умовах, та змусила його підписати такі контракти під загрозою звільнення», – нагадала Інна Богословська.

Голова ТСК також додала, що колишній Прем’єр-міністр України Тимошенко Ю.В. під час підписання газових контрактів порушила Конституцію України, закріплені Законом України «Про Кабінет Міністрів України» базові демократичні принципи роботи Кабінету Міністрів України, такі як верховенство права, законність, колегіальність, відкритість та прозорість (стаття 3 Закону України «Про Кабінет Міністрів України»).

«В діях Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. вбачаються ознаки кримінальних злочинів та особиста залежність і зацікавленість, які виходять за рамки перевищення влади та службових повноважень, в яких Тимошенко Ю.В. визнано винною судом. Серед ознак інших злочинів дії Тимошенко мають і ознаки державної зради. Ці обставини мають бути досліджені правоохоронними органами, оскільки Тимчасова слідча комісія використала всі наявні в неї можливості для встановлення об’єктивних обставин підписання газових контрактів», – сказала парламентарій.

Вона також повідомила, що, враховуючи великий міжнародний резонанс справ Ю. Тимошенко, звіт Тимчасової слідчої комісії буде відправлено низці зарубіжних інституцій: Раді Європи; Парламентській асамблеї Ради Європи; Раді Європейського Союзу; Європейській комісії; Європейському парламенту; главам держав, урядів та парламентів країн-членів Європейського Союзу, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, Канади; Парламентській Асамблеї НАТО; Генеральному секретарю ООН, ОБСЄ.

Прес-служба Партії регіонів