Інна Богословська: „Мета в Тимошенко була одна – зробити з Кабінету Міністрів таку систему тотального контролю і тотальної корупції, якою були свого часу ЄЕСУ

18.09.2007

На своїй сьогоднішній прес-конференції у прес-центрі ПР кандидат у народні депутати України за виборчим списком Партії регіонів Інна Богословська розповіла представникам ЗМІ про низку відверто кримінальних оборудок, здійснених у різні роки лідером БЮТ Ю. Тимошенко:

– Для чого Тимошенко так рвалася до влади? Перша і головна причина – закрити все те, що було кримінальним в її минулому. Ви бачили, що як тільки на, так би мовити, хвилі помаранчевої революції Президент Ющенко у відповідності до підписаної таємної угоди про призначення Тимошенко прем’єр-міністром, виконав цю домовленість, розпочався шалений тиск на всі правоохоронні органи з метою закриття всіх кримінальних справ, порушених проти лідерки БЮТ.

Цим тиском було зруйновано не тільки всю систему правосуддя. Ним були нанесені непоправні втрати іміджу України в світі. Ви пам’ятаєте, як були втрачені всі надії, що їх покладали на Україну під час помаранчевої революції. Тож перше, що зробила Тимошенко, як тільки стала прем’єр-міністром, – знищила урядові комітети.

Коли Віктор Ющенко у 2000 році був прем’єр-міністром, то вся світова спільнота визнала, що тоді в Україні вперше діяльність Кабінету Міністрів стала більш-менш відкритою. І саме тому, що було створено урядові комітети, тобто діяльність Кабміну було таким чином переведено на інституціональне управління. Зауважу – не на ручне…

Тимошенко, нагадую ще раз, як тільки стає прем’єр-міністром, одразу знищує всі урядові комітети, і переводить все управління Кабінетом Міністрів у „ручний режим”, де вона і тільки вона одноосібно вирішувала будь-які питання…

Згадайте реприватизацію, яку хотіли поширити спочатку на 30 підприємств, після того – на 300, потім – і взагалі на 3000, і яка змусила похолодіти всю світову економічну спільноту. Таку реакцію дивною не назвеш, тому що всі добре розуміли, на що може перетворитися Україна завдяки таким „ноу-хау” в економіці.

А ще можна згадати корупційні скандали, метою яких було одне – знищити будь-яких можливих конкурентів на владу у помаранчевій команді. Це все призвело до того, що довіра до України за 8 місяців панування уряду Тимошенко з висот, на які вона піднялася під час помаранчевих подій, врешті-решт, впала, так би мовити, нижче плінтусу.

Тобто мета у Тимошенко була одна – зробити з Кабінету Міністрів таку систему тотального контролю і тотальної корупції, якою були свого часу ЄЕСУ.

Що ще було зроблено Тимошенко для руйнування українського національного виробника на користь іноземного капіталу? Це тенденція, яка абсолютно очевидна. Кабінет Міністрів ліквідував Раду експортерів, і замість цього створив Раду імпортерів. Таким чином, уряд фактично почав допомагати тим, хто ввозить в Україну товари і послуги, а не тим, хто виробляє їх на наший власній території.

І це при тому, що 60% бюджету України складає саме експорт! Іншими словами, експортноорієнтовані українські підприємства фактично годують все наше суспільство і всю нашу країну.

В числі іншого були здійснені намагання перейти на закупівлю дешевого польського вугілля. Робилося ця з однією метою: підрізати крила металургійній галузі України і привести до закриття деякі українські шахти.

А пам’ятаєте, як блискавично була проведена ревальвація гривні! Якщо ви піднімете пресу того часу, то ви побачите, що навіть міністр економіки на той момент не знав, що буде проведено ревальвацію. А тим більше – фактично за одну ніч. Тобто це була така своєрідна „ніч довгих ножів”. Завдяки цій таємній операції, проведеній з тотальним порушенням законодавства, системи погодження і так далі, українці, які зберігали гроші в доларах, втратили 2 мільярди гривень. За одну, ще раз підкреслюю, ніч!

Ми вже не кажемо про те, скільки втратила українська економіка, ті реальні експортери, яким за одну ніч на 3% просто взяли і зменшили всі їхні активи…

Що стосується малого і середнього бізнесу, то він теж був фактично зруйнований. Зруйнований, зауважу, тією політичною силою, яка, без перебільшення, саме на його плечах прийшла до влади. Ви ж пам’ятаєте, хто був рушійною силою помаранчевої революції?

Єдиний уряд в Україні, який спромігся нахабно знищити спрощену систему оподаткування, це був саме уряд Тимошенко. 25 березня 2005 року пан Пинзеник презентував Парламенту закон про внесення змін до закону про бюджет, яким, повторюю, було практично знищено спрощену систему оподаткування. І тільки те, що протягом двох місяців підприємці загрожували і уряду, і Президенту, що вони знову вийдуть на майдани, і благали не підписувати цей закон – тільки це змусило тоді помаранчеву владу повернути пільги щодо спрощеної системи оподаткування.

До речі, й досі в судах України є десятки тисяч скарг, поданих підприємцями, які так і не зрозуміли: на той час, коли діяв цей закон про відміну пільг, вони мали ці пільги чи ні?

Що ще робилось, як руйнувалася взагалі система влади і система виробництва в Україні? Чим відрізнялась епоха Тимошенко і Лазаренка від того, що сталося тоді, коли прийшов нормальний Уряд – перший Уряд Віктора Януковича? Під час Лазаренка і Тимошенко у нас макаронні фабрики торгували нафтою і газом, а ”Нафтогаз України” займався цукром, олією і так далі…

У 2005 році, як тільки Тимошенко стала прем’єр-міністром, нею було фактично повернено всі ці схеми. Видається, приміром, постанова Кабміну, якою від Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” вимагається профінансувати закупівлю цукру на 160,1 мільйони гривень. „Нафтогаз України”, себто нафтогазовий монополіст, таки фінансує закупівлю цукру, який після того проходить ще через декілька кримінальних схем.

В результаті державному підприємству „Укрспецпостач” було заподіяно збитки на суму 160 мільйонів гривень. А от недержавні підприємства, в тому числі – іноземні офшори, навпаки, отримали більш ніж двохсотмільйонний прибуток…

Прес-служба Партії регіонів