У неділю, 6 липня Леонід Кучма підписав Закон „Про податок на доходи фізичних осіб”, який вступає в силу з 1 січня 2004 року. Згідно з ним, до 1 січня 2007 року ставка оподаткування встановлюється на рівні 13%, а надалі буде збільшуватись до 15%.
Закон передбачає низку інших ставок оподаткування: 1% – на операції з нерухомістю площею до 100 м.кв., 5% – на депозити фізичних осіб, подвоєна ставка податку – на виграші.
Для всіх платників податків закон встановлює податкову соціальну пільгу – розмір прибутку, який не буде обкладатись податком. Податкова соціальна пільга прирівняна до однієї мінімальної зарплати, законодавчо встановленої на 1 січня звітного податкового року. На перехідний період встановлюються наступні розміри податкової соціальної пільги: в 2004 році – у розмірі 30% від суми податкової соціальної пільги, в 2005 – 50%, в 2006 – 80%, в 2007 – 100%.
За словами голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Вадима Гуржоса, це хороший закон і з точки зору підприємця, і з точки зору інвестора, і з точки зору іміджу України. „Треба було мати політичну свободу, щоб прийняти закон, який дозволить вивести з тіні величезну частину економіки і бізнесу”, – сказав він. „Верховна Рада, Кабінет Міністрів і Адміністрація Президента справді працюють на конкретну ціль, а не на популізм, приймають конкретні і дієві рішення”.
Разом з тим, Вадим Гуржос підкреслив, що якщо найближчим часом не буде прийнято закони, якими буде зменшено ставки ПДВ і нарахувань на Фонд заробітної плати, зниження податку на доходи фізичних осіб не дасть очікуваного ефекту.