Прес-конференція в Українському домі: коментар Інни Богословської щодо ефективності діяльності Комітету

17.07.2003

Величезна проблема зараз у виконавчій владі – це невиконання повною мірою тих функцій, які на неї покладено. Це стосується і нашого Комітету, і будь-якого міністерства. Ми не про це говорити сюди зібралися, але якщо не провести адміністративну реформу, то можна твердити, що будь-яке міністерство використовує тільки частину своїх можливостей. Бо сьогодні це величезна проблема.

Величезна проблема і в тому, що декларується компетенція того чи іншого органу, але немає законодавства, яке надає повноваження в реалізації цієї компетенції. Величезна проблема в тому, що ми не можемо залучити до державної служби фахових людей, тому що вони не йдуть на таку мізерну заробітну плату. Заробітна плата головного спеціаліста в Комітеті – 180-220 грн. Хто на такі гроші піде? Навіть за тих умов, що ми вдвічі збільшуємо плату за рахунок премій та стимулювання. Але це менше, ніж 100 дол. Хто буде, наприклад, в Києві за таку заробітну плату працювати?

Я хочу зробити звернення до підприємців, які вже заробляють гроші в своєму бізнесі, які вже розірвали свої відносини як менеджери з цим бізнесом, є власниками. Таким людям потрібно самовдосконалюватись, вони хочуть подальшої самореалізації. Треба, щоб вони йшли до виконавчої влади, як це було, наприклад, в Німеччині, як це було в Австралії, де адмінреформа пройшла за рахунок тих бізнесменів, які зрозуміли, що вони в державну владу йдуть не за заробітною платою, а для того, щоб зробити величезні кроки з реформування економіки в країні. І після того, як вони це зробили, замість них прийшли дуже високої кваліфікації і вже гарно оплачувані державні службовці.

Ми повинні заглядати трохи вперед, ми не можемо тільки стояти на місці. Я не хочу образити ні в якому разі тих, хто працював до мене, сказавши, що Комітет працював тільки на 15%. Я ще раз хочу сказати, що це проблема значно ширша. Проблема адміністративної реформи, проблема необхідності реформування в цілому виконавчої влади в Україні. Я буду ініціювати цей процес, я буду навіть намагатися зробити так, щоб ми зробили пілотний проект з адмінреформи на базі Комітету з регуляторної політики. Вчора я зробила таку пропозицію президенту, ми її проаналізуємо зараз, і коли ми отримаємо підтримку Кабінету Міністрів, ми будемо пробувати розробити модель адміністративної реформи на базі Держпідприємництва. Подивимось, я тут готова і втратити, коли я скажу, що ми не змогли, я вибачусь і піду, але не досягає тільки той, хто не йде. Треба іти, треба намагатися щоб робити, тільки тоді буде результат. Дякую.