Я б хотіла ще сказати про те, про що буквально трохи згадала у своєму виступі – щодо створення єдиного реєстру. Ним ми будемо запроваджувати не лише реєстраційні процедури, а і вносити туди інформацію, яка є важливою для налагодження бізнес-відносин.
Це, наприклад, кредитна історія. Ви знаєте, що коли шукають партнерів, то сьогодні ніде не можна знайти інформацію про те, який справжній баланс, яка кредиторська чи дебіторська заборгованість у партнера, чи брав він кредити, чи повертав їх. Нема інформації, яка б дозволила бути впевненим, що це той партнер, з яким можна працювати в тому чи іншому бізнесі. Це дуже важливо особливо для тих малих і середніх підприємців, які не мають під собою власних спеціалізованих юридичних чи інших структур, і їм дуже складно отримати достовірну інформацію про партнерів. Саме вони часто потрапляють в пастку. Такі кредитні історії і додаткова інформація з реєстру допоможе покращити бізнес-середовище в країні. Крім того, ви знаєте, що іноземні інвестори весь час скаржаться на відсутність інформації про суб’єктів, які працюють на ринках. Даний реєстр – це одна з таких можливостей.
І ще одне. Ми будемо особливу увагу зараз звертати на те, щоб до початку дії закону суспільство було уже готовим до його норм. Ми спеціально наполягали на тому, щоб документ вступив в дію з 1 липня наступного року, щоб ми не бігали всі і не думали: „Боже, як це зробити і що нам треба робити”, а щоб протягом року ми так поінформували і підприємців, і суспільство, і владу, щоб не було жодних проблем. Щоб людина прийшла, через півтори годин отримала свідоцтво, і щоб більше ніхто не казав, що є і мертві душі, і підроблені паспорти, і величезна кількість доплат, які повинна платити людина чи суб’єкт підприємницької діяльності – все це буде прозорим і чесним. Це головне завдання.
І дозвільна система. Зараз в Україні, за нашими розрахунками, більш ніж 1200 органів і установ державної виконавчої та місцевої виконавчої влади, які мають право видавати ті чи інші дозволи на підприємницьку діяльність. Такого не можна допускати. І тому ми хочемо теж вийти на закон, яким зменшимо мінімум в три рази кількість обов’язкових дозволів і погоджень з органами державної влади. Дякую.