Сьогодні у прес-центрі Партії регіонів, розміщеному у кіноцентрі „Зоряний”, відбулася прес-конференція кандидата у народні депутати за виборчим списком Партії регіонів Інни Богословської на тему „Влада і Тимошенко: Україна або руїна”.
Перед тим, як відповісти на запитання представників ЗМІ, Інна Германівна виступила з короткою доповіддю, в якій висвітлила основні „віхи” на життєвому шляху Тимошенко – бізнесмена і політика:
— Сьогодні ми ознайомимо вас з фактами, причому без жодного домішку емоцій, що стосуються лідера однієї з політичних сил – Юлії Тимошенко. Я хочу пояснити, чому Партія регіонів визначилася з тим, щоб провести таку прес-конференцію. Річ у тому, що ми ніяк не могли зрозуміти, в чому ж ефект такої підтримки БЮТу, при тому, що його лідер має дуже погану репутацію?
І ми зрозуміли: про те, що ця репутація існує, знають лише люди, які за часів панування в Україні ЄЕСУ були у свідомому віці і читали ті дійсно невеличкі публікації в пресі, які тоді інколи з’являлися. Ви пам’ятаєте, що в 1995-1996 роках, 1998 році, 2001 році не було такої свободи слова, як тепер, і тому вся інформація щодо БЮТу була, безумовно, знайома політикам, але широкому загалу, українському суспільству вона знайома не була. І тому сьогодні існує величезна небезпека, що люди, які не володіють інформацією про те, що таке „Тимошенко і влада”, приймуть невірне рішення просто тому, що в них відсутні знання про дійсні події, які відбувалися на той час в Україні.
Тому ми вам зараз пропонуємо поговорити про те, як же проходила до влади Тимошенко, до яких наслідків, до якої руйнації всього, до чого вона доторкалася, призводили ці події, і що ми зараз з вами маємо щодо позицій БЮТу.
Отже, звідки з’явилася Тимошенко, і якою вона прийшла до влади? Вже у 1992 році у Дніпропетровську під час панування там пана Лазаренка була створена кіпрсько-українська компанія „Куб”, як стала монополістом у постачанні нафтопродуктів у Дніпропетровській області. Тоді й почалася тісна співпраця Тимошенко з Лазаренком.
До речі, ви, напевно, знаєте, що вчора була розповсюджена інформація (це такий своєрідний „подарунок” українському суспільству), що пан Лазаренко Світовим банком визначений як людина, яка входить у десятку найкорумпованіших державних управлінців світу. Це, нагадаю, бізнес-партнер і політичний партнер Тимошенко…
27 березня 1995 року Тимошенко намагається перевезти через українську митницю у місті Запоріжжя 26 тисяч долларів США і 4 мільйони українських карбованців. Вона була затримана, і 3 дні відсиділа у СІЗО. Після того за клопотанням Лазаренка її було випущено на свободу, але кримінальна справа існувала до 2003 року. І тільки у 2003 році, коли у Кримінальний кодекс було внесено зміни щодо трактування контрабанди, ті дії, за якими було порушено кримінальну справу проти Тимошенко, були декриміналізовані.
Однак це затримання нічому Тимошенко не навчило, і вже в цьому ж році у московському аеропорті „Внуково”, наскільки я пам’ятаю, в липні, Тимошенко разом з її чоловіком Олександром було затримано за контрабанду вже 100 тисяч доларів США. Після того вона була екстрадирувана з Росії до України. Тут було порушено кримінальну справу, і ми зараз навіть не змогли знайти її кінців. Тож, чи закрита вона, чи ні – невідомо…
Дві контрабанди валюти за півроку… Кримінальні справи було порушено, і тому прихід Тимошенок до влади не став приходом досвідченої людини, яка обирає політику як наступний крок у своєму власному житті. Прихід у політику викликаний тим, що була реальна загроза арешту. І тому Тимошенко терміново дообирається до Верховної Ради посередині депутатського терміну, завдячуючи першому ж вивільненому округу у Кіровоградській області. Тоді, у 1996 році (а наступні парламентські вибори були, як відомо, тільки у 1998 році) кидає на цей округ все, що в неї було з ресурсу. А на той час кампанія ЄЕСУ, нагадую, вже була найбагатшою кампанією в Україні, а пані Тимошенко — першим українським олігархом.
Вона кидає 50 тисяч тонн вугілля, вона кидає 5 кілометрів газопроводів… Тобто все, що було у компанії ЄЕСУ, і отримує перемогу у Кіровограді.
Вона стає народним депутатом і отримує, певна річ, депутатську недоторканність. Тобто ця депутатська недоторканність стала для Тимошенко єдиним засобом не потрапити за грати ще у 1996 році за наявності одразу двох відкритих проти неї кримінальних справ за контрабандну діяльність.
Чому ще це було зроблено так терміново? А тому, що вже тоді Верховна Рада створила у вересні 1996 року спеціальну слідчу комісію щодо розслідування зловживань у паливно-енергетичному комплексі України. І оскільки ЄЕСУ на той час вже панувала на третині газового ринку України, то це стало небезпекою для Тимошенко, і тому отримання статусу народного депутата убезпечило її і від кримінального покарання за зловживання у сфері ТЕК.
Прес-служба Партії регіонів