“Інна Богословська: 100 днів на посаді”

09.09.2003

8 вересня 2003 року, м.Київ, прес-конференція голови Держпідприємництва

“Інна Богословська: 100 днів на посаді”

Прес-реліз

15 травня 2003 р. Верховною Радою прийнято Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”. Закон вступає в дію 1 липня 2004 року. Він запровадить європейські критерії і принципи реєстрації і стане додатковим стимулом для розвитку бізнес-середовища, забезпечення відкритого оперативного доступу до даних Єдиного державного реєстру суб’єктів господарської діяльності органам державної влади, юридичним та фізичним особам.

9 липня 2003 р. Верховною Радою ухвалено Закон України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Закон України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” під час голосування набрав рекордну кількість голосів, що свідчить про назвичайну важливість цього питання і про увагу до нього з боку парламентарів. Закон сприятиме побудові дієвих механізмів функціонування ринкової економіки в Україні шляхом застосування певних принципів і підходів, які набули поширення у країнах з розвиненими економіками. Ці країни за допомогою економічно зважених та соціально орієнтованих регуляторних принципів і підходів зуміли оптимізувати управління своїм господарським комплексом та запровадити ефективну регуляторну політику, яка сприяла економічному зростанню, розвитку підприємництва, становленню середнього класу, а отже, зміцненню демократії. Президент України, скориставшись правом вето, повернув ухвалений законопроект з пропозиціями, які мають доповнюючий характер. Наприклад, цілком доцільно глава держави пропонує в Законі передбачити право Конституційного Суду та Президента скасовувати регуляторні акти. В Законі передбачено, що Кабінет Міністрів повинен звітувати перед Верховною Радою про прийняті регуляторні акти. Президент же наполягає на тому, що Кабінет Міністрів має подавати до парламенту інформацію про прийняті регуляторні акти. Парламентський комітет з питань промислової політики та підприємництва розглянув пропозиції глави держави. Найближчим часом їх буде враховано і винесено на голосування.

Реформовано структуру Держпідприємництва, якою значно розширюються можливості його позитивного регуляторного впливу на формування всього бізнес-середовища в Україні. Комітет поступово стає містком, комунікатором між бізнесом і владою, який забезпечує постійний двосторонній зв’язок та обмін і створює інституційні умови, з одного боку, для ринкових за характером адміністративних рішень, а, з іншого, для реалізації державної політики та підвищення рівня виконуваності законів та підзаконних актів. Сьогодні відбувається кадровий підбір фахівців, які мають досвід роботи і володіють аналітичними здібностями.

Протягом осені буде підготовлено і винесено на голосування законопроект про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб’єктів малого підприємництва, який було подано на розгляд парламенту ще в 1998 році як невідкладний. Це убезпечить спрощену систему оподаткування від спроб її руйнування і гарантуватиме її функціонування на 5-7 років для того, щоб мале підприємництво укорінилося як важливий економічний сектор та соціальний прошарок.

Наприкінці вересня – на початку жовтня 2003 року відбудеться Всеукраїнська нарада, присвячена питанням оподаткування, зокрема, необхідності збереження і удосконалення спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності для малого бізнесу.

Держпідприємництва видав рішення №17-5/09/03 від 5 вересня 2003 року, яким застосував процедуру дерегулювання стосовно спільних наказів Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції і Державної митної служби: від 10.12.2001 №304/793 “Про затвердження Порядку контролю за тарою (упаковкою), у якій надходять імпортні товари, що підлягають митному оформленню в режимі випуску у вільний обіг на території України” та від 30.07.2002 №227/409 “Про внесення змін до Порядку контролю за тарою (упаковкою), у якій надходять імпортні товари, що підлягають митному оформленню в режимі випуску у вільний обіг на території України”. Ці документи було спрямовано на дерегулювання згідно Указу Президента від 03.02.98 №79/98 “Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності”, як такі, що суперечать чинному законодавству та створюють перешкоди для розвитку підприємницької діяльності.

7 вересня в Україні вп’яте відзначався професійний День підприємця, який вже стає традиційним і перетворюється на справжнє свято ділової активності, підприємливості й економічної свободи. Підприємець – це людина, яка вміє створити нове і, незважаючи на ризики, реалізувати його, довести справу до остаточного завершення й бізнес-успіху; це людина, яка вміє знаходити рівновагу між вигодами і витратами, володіючи особливим ринковим чуттям та динамічною реакцією на запити, вподобання і смаки споживача. За роки становлення державності підприємцям довелося здобувати власну економічну незалежність. Підприємець – кожен на своєму місці – сприяє тому, щоб українське підприємництво розвивалося всупереч несприятливим умовам. І крок за кроком, нехай повільно, але безповоротно ці умови змінювалися, ставали більш сприятливими й гармонійними. З нагоди Дня підприємця 6 вересня 2003 року в приміщенні Національної філармонії України відбулися урочистості. Під час святкових урочистостей, які провела голова Держпідприємництва Інна Богословська, виступили провідні підприємці-практики і держуправлінці. Людей, які зробили вагомий особистий внесок в реформування націо­нальної економіки та розвиток підприємництва, було нагороджено Подяками Прези­дента України, Подяками Прем’єр-міністра України, Почесними грамотами Кабінету Міні­стрів України, Почесними грамотами Держпідприємництва. Під час урочистостей перед аудиторією виступили провідні українські артисти та мистецькі колективи.

Відділ взаємодії зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва

01053, м. Київ-53, вул. Комінтерну, 27.
Телефакс прес-центру: (044) 249-13-31, 249-16-27, 220-00-90
E-mail: press@dkrp.gov.ua