Лідер партії “Віче” закликала РНБО не створювати велосипед

10.11.2005

«Плани дій по більшості тем, передбачених порядком денним РНБО, вже містяться в аналітичній праці «План розвитку країни», – заявила лідер партії «Віче» Інна Богословська, коментуючи затверджений 7 листопада Президентом та секретарем РНБО план засідань Ради нацбезпеки і оборони до кінця 2005 року та на перший квартал 2006 року. Перше з намічених засідань відбулося 9 листопада. 7 листопада Віктор Ющенко та Анатолій Кінах затвердили план засідань РНБО. Пріоритетними темами засідань Ради у цей період названо оборонну безпеку, тему євроінтеграції, продовольчої безпеки, розвитку АПК та реформи сільського господарства, енергетична безпека та стратегія розвитку енергосфери України. Крім того, окремі засідання буде присвячено медицині, боротьбі з корупцією, судовій реформі, освіті та інноваціям.

«Наше лихо в тому, що ми часто намагаємося заново вигадати велосипед, – стверджує пані Богословська. –Близько трьох років вчені й практики під егідою громадської організації «Віче України» опрацьовували стратегію розвитку України по найважливіших, з нашої точки зору, напрямах. Нині багато з цих напрямів стоять у порядку денному засідань РНБО. Тобто влада визнала проблеми суттєвими для забезпечення національної безпеки країни. Так чому ж не використати вже наявні результати досліджень?» Пані Богословська вважає, що великої шкоди економіці завдають всілякі «стратегії розвитку на наступний рік». «Як можна план дій на один рік називати стратегією? Ми вже багато років живемо в режимі ручного управління. Так, ухвалення довгострокової стратегії розвитку, можливо, зв’яже руки владі при вирішенні сьогочасних питань. Проте воно ж вбереже владу від системних помилок, котрі, як правило, мають тяжкі наслідки», – упевнена експерт.  

Інна Богословська вважає, що суспільний запит на довгострокові стратегії розвитку особливо зріс саме зараз, коли країна робить вибір на користь європейських цінностей. «В основу поведінки і держави, і бізнесу в Європі покладено найвищу прозорість і прогнозованість дій. Та будь-яка прозорість і прогнозованість можлива лише за наявності чіткого й ухваленого суспільством плану дій. У нас же політичні  сили спочатку спокушують суспільство обіцянками, а потім, прийшовши до влади, вважають за можливе «починати життя з чистої сторінки», не зважаючи на реальність», – стверджує лідер партії «Віче». Вона вітає появу в порядку денному   засідань РНБО переліку питань, які увійшли до «Плану розвитку країни», і сподівається, що «результати праці тисяч фахівців будуть затребувані владою».

 

Прес-служба партії “Віче”

www.viche.org.ua