Коктебель охопив культурний опір

23.08.2005

«Віче України” вже третій рік поспіль бере активну участь у підготовці та проведенні джаз фестивалю у Коктебелі, що цього року проходив з 15 по 21 серпня. Особливою подією став виступ всесвітньо відомого японського фрі-джазового оркестру «Shibusashirazu». Відкриваючи фестиваль «Джаз Коктебель-2005», лідер «Віче України» Інна Богословська відзначила, що оркестр, назва якого переводиться як «ніколи не залишайся холоднокровним», «говорить про проблеми й виклики цивілізацій, які сьогодні ми бачимо щодня».

«Shibusashirazu», заснований у 1988 році, вже встиг покорити головну сцену відомого британського фестивалю Glastonbury, а також відзначитися титулом «Незалежний музичний колектив № 1 у світі», воістину став відкриттям для фестивальної публіки у Коктебелі. Нестандартне змішання національних японських мотивів enka зі стилями поп, рок, фолк, грув, хаус, латинськими ритмами й джазом, так ще й виконане не під фонограму, здивували самих вимогливих глядачів. «Люди приїжджають у Коктебель, гуляють по Набережній, дивляться, хто як одягнений, де б смачно перекусити. Однак коли вони зіштовхуються з таким зразком культури, як джазовий фестиваль, хтось з них, хто ніколи нічого подібного не бачив і не чув, на це «чіпляється» і починає потім шукати щось подібне в житті», – говорить Інна Богословська.

Журналіст Олександр Крамаренко вважає, що секрет скорення глядачів оркестром «Shibusashirazu» у тім, що він по своїй суті «партизанський» – який демонструє авангард, що кидає виклик звичній системі. А подібна нестандарність завжди привертала увагу будь-якого народу.

Самі ж музиканти зізналися, що їх дуже здивувало те, що Україна виявилася «теплою, тут море і в українців такі теплі серця». Спілкуючись із журналістами, Інна Богословська відмітила, що після приїзду в Київ балканського музиканта Горана Бреговича в неї з’явилося бажання організувати концерт із його участю на площі у Харкові. Після виступу «Shibusashirazu» у неї з’явилося ще одне бажання – зробити так, щоб дивний джаз у виконанні японського оркестру могли почути жителі хоча б великих міст України. Саме тому «Віче України» почне переговори з оркестром про гастрольний тур по українським містам-мильйонникам.