«Створення зернового пулу України, Росії та Казахстану дозволить нам диктувати умови на світових ринках», — Інна Богословська

04.01.2010

«Нам потрібно переходити від вузьколокальних завдань до стратегічних, створюючи об’єднання для зміцнення позицій на світових ринках», – так кандидат на пост Президента України Інна Богословська прокоментувала підписання Віктором Ющенком 30 грудня закону про підтримку АПК під час кризи.

«Зміна клімату, скорочення ареалів посівних площ, значні коливання цін на зерно ведуть світ до продовольчої кризи. Протистояти їй можна тільки одним способом – створити пул великих країн – експортерів зерна», – зазначає Інна Богословська.

За її словами, об’єднавши свої зусилля, Україна, Росія та Казахстан можуть завоювати близько 30% світового ринку експорту зерна.

«Так, у нас є посівні площі, але в цілому в цих країнах сільське господарство слабо індустріалізоване – відсутня належна інфраструктура, селекційний фонд. Без вирішення цих питань ми не зможемо бути серед провідних продовольчих країн світу», – зазначає політик.

Створення зернового пулу, за словами Інни Богословської, дасть змогу селянам більше заробляти.

«Не секрет: що більший врожай, то менший дохід отримують ті, хто безпосередньо його вирощує. Це погано. За таких умов у людей немає мотивації. Крім того, в реалізації даної ініціативи повинні бути зацікавлені країни ЄС. Ми потребуємо якісної сільськогосподарської техніки, елеваторів, отож європейські держави можуть створювати в Україні, Росії та Казахстані спільні підприємства з виробництва сільськогосподарської техніки», – переконана Інна Богословська.

Нагадаємо: ідея створення зернового пулу в складі України, Росії та Білорусі знайшла підтримку на Першому всесвітньому зерновому форумі, який пройшов 6-7 червня в м. Санкт-Петербург (РФ). Уперше цю ініціативу Інна Богословська озвучила в 2006 році.

Прес-служба Інни Богословської