Боротьба з корупцією – тема конференції, що проходить у Києві

17.10.2003

Конференція «Як забезпечити прозорість в регулюванні малого та середнього бізнесу» проходить 17-18 жовтня в Києві. Головна тема зустрічі – виявлення причин корупції в питаннях регулювання малого і середнього бізнесу і створення ефективних механізмів протидії корупційним діям.

У роботі конференції беруть участь посол США в Україні Джон Гербст, глава Комітету ВР із питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією В.Стретович, глава Держпідприємництва І.Богословська, інші представники влади, громадських організацій, бізнес-асоціацій, дослідницьких інститутів.

Усі виступаючі відзначили високий рівень корупції в Україні і єдині в думці, що з цим явищем потрібно боротись.

І.Богословська у своїй доповіді розповіла про «інституціональні кроки Комітету з боротьби з корупцією», важливості Закону «Про регуляторну політику», що прийнятий і незабаром вступає в силу, необхідності доробки і прийняття закону про дозвільну систему. Комітет планує розробити і подати у ВР законопроект, що припускає відповідальність посадових осіб за примус підприємців робити внески в різні фонди, а також уведення заборони на надання платних послуг органами державної влади. Але для кардинальних змін, на думку Інни Германівни, країні вкрай необхідні адміністративна й адміністративно-територіальна реформи.

Головними корупціонерами І.Богословська назвала чиновників з податкових служб, а чиновників, що працюють у Мінекономіки, вона охарактеризувала, як таких, що не змогли працювати в інших міністерствах і тому заховалися в це міністерство, (стенограма виступу в розділі “Коментарі”).

Програма «Партнерство за прозоре суспільство», у рамках якої проходить конференція, фінансується Агентством США з міжнародного розвитку і підтримує діяльність 10 коаліцій громадських організацій у 9 областях України. Основна задача – запобігання корупції і створення більш прозорих відносин громадськості з владою.