Коментар Інни Богословської з приводу формування бізнес-середовища в Україні

23.09.2003

Нам доведеться прикласти чимало зусиль, щоб реорганізувати роботу Комітету. Він повинен стати структурою європейського зразка, що задає тон у формуванні бізнес-середовища в Україні. Практично у всіх розвинутих державах такі органи стали новаторами в системі підприємництва. У нашій країні бізнес-середовища поки що немає, весь бізнес ведеться дискретно, дискретно працюють окремі підприємці, окремі компанії.

Насамперед, ми маємо намір переглянути підхід до схем фінансової допомоги суб’єктам підприємництва. У нинішньому році відповідно до Національної програми підтримки підприємництва в бюджеті передбачено 2 млн. грн. і 50 млн. грн. спецфонду. На наступний рік на ці цілі в бюджеті планується до 100 млн. грн. У нинішньому році ще працюють такі схеми, як пряме кредитування суб’єктів підприємництва, безоплатна, оплатна, поворотна, безповоротна фінансова допомога. Але давати гроші, не маючи ні апарату перевірки реалізації заявлених планів, ні інструментів контролю – абсурд. Так що замість цього буде передбачена схема повного або часткового відшкодування кредитної ставки і створення страхового, гарантійного фонду.

Серйозний акцент також буде зроблено на співробітництві з громадськими організаціями. Ми подивимося, які проекти вони нам зможуть запропонувати. Це можуть бути, наприклад, молодіжні програми, проекти по створенню робочих місць для військовослужбовців, звільнених у запас. Кращі будуть профінансовані через нацпрограму.

Другий великий розділ – освітня програма. Зараз у нас успішно працює тільки один бізнес-інкубатор у Білій Церкві. Ми ж плануємо, щоб успішних було набагато більше. Для цього будемо відшліфовувати технологію на одному – пілотном проекті. А після того, як побачимо, що він успішний, опишемо алгоритм, методику досягнення успіху, навчимо людей і тільки потім будемо його тиражувати.

(При написанні використані матеріали журналу “Компаньйон”)