Прес-клуб “Іду на Ви”, канал “1+1”. Гість студії – лідер партії “Віче” Інна Богословська

09.03.2006

7 березня 2006 року, 22:25. Прес-клуб “Іду на Ви”, канал “1+1”.

Гість студії – лідер партії “Віче” Інна Богословська.

 

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Вітаю усіх! В ефірі «1+1» – телепрес-клуб «Іду на Ви». І на питання журналістів у цій студії сьогодні відповідатиме Інна БОГОСЛОВСЬКА. Багато хто з нас пам’ятає Інну Германівну ще депутатом Верховної Ради попереднього скликання, – того, що обирався в 98-му році. Для когось її ім’я асоціюється з невдалим політичним проектом «Команда озимого покоління». Нагадаю, в 2002-му озимі не змогли прорости навесні достатньою кількістю голосів, і до парламенту не потрапили. Когось вразило те, як у 2004-му Інна БОГОСЛОВСЬКА з непоганої такої посади в уряді Віктора Януковича пішла, голосно грюкнувши дверима. Хтось був, можливо, зачарований її ораторськими здібностями на мітингу під стінами Нікопольського феросплавного. Загалом Інна БОГОСЛОВСЬКА буває у владі регулярно. Тепер вона зібралась туди вкотре на чолі партії «Віче». І, можливо, сьогодні вона нам скаже щиро, чому їй так смакує ця отрута, тобто влада.

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Добрий вечір, шановні глядачі! В ефірі – прес-клуб «Іду на Ви». Добрий вечір, Інна Германівна!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Добрий вечір!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Нагадаю ще раз, що в нашій програмі діють застереження щодо агітації і контрагітації. Ми просимо не агітувати і не контрагітувати наших гостей і наших журналістів, і зобов’язаний це припиняти, як ведучий цієї програми. Отже, сьогодні в ефірі – партія «Віче» і її лідер Інна БОГОСЛОВСЬКА. І – це партія, яка, за словами її лідера Інни Германівни, прагне відстоювати в новосформованих органах влади інтереси середнього класу. І в зв’язку з цим запитання сьогоднішнього інтерактивного голосування ми сформулювали таке. Як Ви гадаєте, чи захищатиме партія «Віче» інтереси середнього класу? Ті з Вас, хто вважають, що буде захищати ця партія, – 8-900-114-10-01. Це – відповідь «Так». Ті з Вас, хто не погоджуються з цією точкою зору, – 8-900-114-01-02. Це – відповідь «Ні».  Нагадаю, що опитування не є репрезентативним, і відбиває лише думку найактивнішої частини нашої аудиторії. Просимо телефонувати лише повнолітніх. Вартість дзвінків – 60 копійок з ПДВ. А для того, щоб нашим глядачам було легше зорієнтуватися, то моє перше запитання до Вас, Інна Германівна. Отже, поясніть, кого в Україні Ви називаєте середнім класом, і отже, чиї інтереси хочете лобіювати?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ще раз добрий вечір всім! Не тільки в Україні, в усіх країнах світу середній клас – це ті, хто визначає себе не бідними, і не багатими. В будь-якій країні суспільство, як правило, ділиться на три цих категорії: ті, хто вважає себе бідними; ті, хто вважає себе багатими; і ті, хто вважає себе посередині, – середній клас. Це – брехня, що десь є параметри, за якими може бути визначений середній клас! Таких параметрів ніде в світові немає! Є деякі ознаки, які можна спроектувати, і сказати, що, більш менш, вони відповідають тому, що називається середній клас. Перш за все, до середнього класу відносяться люди, які можуть забезпечити своє життя за рахунок власної праці, а не за рахунок соціальної допомоги від держави. Друге, це – люди, які мають хоч якусь власність, – чи це квартира, чи це автомобіль, чи це дача, чи це… різна побутова… різна навіть побутова техніка сучасна. Це – теж показник вже середнього класу.

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Хто це, наприклад? Назвіть таких людей! Або покажіть нам приклад!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це, безумовно, і інженери, і наукові робітники, і митці, і журналісти, і юристи, і економісти, це науковці, це кваліфіковані робочі, до речі, які отримують велику заробітну плату. Наприклад, зараз в Україні на великих промислових підприємствах заробітна плата більше 300 доларів і вище. Це – те, що стосовно українських умов, вже теж відноситься до середнього класу. І люди себе ідентифікують, як середній клас.

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Ну, зі стандартом середнього класу… з його українською редакцією вже зрозуміло все. А я в своєму питання, Інна Германівна, хотів би повернутися до вашого останнього резонансного кроку, як політика у владі, тобто до вашої відставки у 2004 році. З посади… Щоб не помилитися! …Голови комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. Тоді Ви цю відставку пояснили незгодою з політикою пана Азарова, віце-прем’єра тодішнього. Вас не влаштовувала ця «чорна скринька» прийняття рішень. Така непрозора, якась радянська, як Ви тоді говорили! Ви називали… Ви вживали таке слово, як азаровщина… Скажіть, якщо дійсно хвора система виконавчої влади, як Ви тоді сказали, то що все решта була здоровою? Чому Ви казали Азаров, а не казали Янукович, не казали Кучма? Ви вважали, що це різні поняття? Що Азаров щось робить без волі господаря?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я виходила з економічного блоку уряду. І, до речі, казати про систему взагалі – це казати ні про що! Коли кажуть «кучмізм» люди, які при кучмізмі працювали і були у владі, то я не дуже довіряю цим людям… і суспільство, до речі, їм не дуже довіряє. Пішла я тоді з тих причин, що… Перше, при Азарові, який очолював тоді економічний блок уряду, неможливо було провести будь-яких реформ стосовно спрощеної системи оподаткування, і головне, навколо чого була бійка у нас, це те, що комітет під моїм головуванням підготував тоді закон про спрощену систему оподаткування, який би вирішив, нарешті, всю ту купу питань, які є спрощеням, і які вже роками не вирішуються. І Азаров заблокував це питання, і не дозволив йому пройти через Кабінет Міністрів. Друге питання, за яким я пішла, і яке було дуже тяжко вирішити в Кабінеті Міністрів, це – скандал навколо підписання договору про ЄЕП. І, може Ви знаєте, був дуже такий скандальний Кабінет Міністрів, коли Азаров привіз підписаний ним договір. І коли ми почали розмовляти про цей договір в Кабміні, стало зрозуміло, що він навіть не прочитав головний пункт стосовно передачі повноважень частини суверенітету України наддержавному органу в рамках ЄЕП.

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Але ж ЄЕП, все ж таки, не був ініціативою тих, хто займався безпосереднім укладанням цих договорів. Це, все ж таки, була ідея і устремління Кучми! І загалом, Інна Германівна, у мене є трохи інша версія, чому Ви спрямували вістря критики саме пана Азарова. Тому що, отаким чином, грюкнувши голосно, дійсно, дверима, Ви грюкнули так, що двері трошки від удару відхилилися. Ви не критикували Кучму, таким чином, як політик. Залишали для себе можливість повернутись тоді, коли ваш потенціал може бути розкритий.

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, шановний, по-перше, я вже не перший раз пішла із влади. Мало хто знає, що я була самим молодим членом Державної Думи при президенті Кравчуку. І туди мене запросили просто як фахового юриста.

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Ефективний був орган!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: І я пішла звідти, не отримавши жодного разу платню, грюкнувши дверима, але не публічно. Тоді не було в цьому сенсу! І сказала, що я з Вами навіть на одному кілометрі їсти, коли не сказати гірше, не буду! І після того п’ять років я торкалася взагалі до української політики. Бо це був бруд і смрад! І коли я пішла із уряду Януковича, жодних дверей за собою я не залишала відкритими, бо ні президент зі мною не зустрівся, була величезна образа з боку пана Азарова, і не було навіть жодних шансів повернутися! Але! Я працювала в економічному блоці. Тричі я казала Януковичу, що я уходжу, тричі він просив мене залишитися! Після того вже, коли вийшли ми в клінч, коли напередодні бюджету був величезний скандал на урядовому комітеті з Азаровим… Коли я йому кричала, що: «Я Вам не дозволю паплюжити все те, що було зроблено в економіці, і зараз зробити все те, що Ви хочете зробити». А тоді він намагався провести закон 4001, який руйнував спрощену систему, який вводив нові кримінальні схеми по ПДВ, фактично, – все те, що потім ввела Тимошенко під час відміни спрощеної системи і так далі. Це був той же закон 4001, який ми не дали змоги Азарову провести. Після того його провела Тимошенко.

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я зрозуміла, що нема захисту… Нема захисту! Треба знати, яку роль виконував Азаров в уряді Януковича!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це була головна фігура!
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна! Від подій минулих перейдемо до теперішніх. Ви не належите до тих політичних сил, які огульно критикують дії помаранчевої влади. Скажіть, будь ласка! От, якщо б не було деяких процесів, пов’язаних з реприватизацією… Хоча про реприватизацію ми поговоримо трошки пізніше! Отже, якби не було реприватизаційних процесів навколо «Криворіжсталі» і Нікопольського заводу феросплавів, вашу партію можна було б назвати, можливо, ну, не опозиційною, але до певної міри і провладною. Але не зовсім опозиційною, це точно! Що в політиці Ющенка викликає ваше неприйняття? Що Ви підтримуєте?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, головною проблемою влади Ющенка було те, що вони прийшли до влади, і не знали, що з нею робити. До речі, мало хто знає, що таке опозиція в політиці! Навіщо вона є! Опозиція – це не для того, щоб критикувати! Опозиція – це поле під паром! Опозиція – це час, який надається політичній силі, яка не є при владі для того, щоб вона мала можливість підготувати стратегію розвитку, план дій і команду, здатну виконати. Так сталося, що помаранчева влада, яка стала помаранчевою, яка була в опозиції, не спромоглася ні підготувати команду, ні розробити план стратегічний, ні тактичний план дій. І в цьому величезна проблема!

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, тижневик «Контракти». У мене до партії «Віче» виникає одне запитання, коли дивлюсь на політичну рекламу. Я її бачу, здається, з початку літа. І виникає логічне питання, – знаючи кошторис, знаючи, скільки коштує реклама, бігбордів зокрема, – звідки гроші? Тільки не кажіть, що це – пожертви серей… малий і середній бізнес! Тому що це звучить смішно! Звідки ваші… Звідки фінансування вашої партії?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: З мене, по-перше! Оце бачите, ця книжка! Оце Ви бачили влітку! Ця книжка була розроблена за три роки! І цим «Віче» відрізняється від всіх інших! Це – не пропаганда!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ні! Це не пропаганда!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Бо це було розроблено громадським об’єднанням «Віче України».

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Коли це використовується під час виборчої кампанії – це пропаганда!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Три роки… три роки ми фінансували «Віче України» самі! Там нема жодного центу іноземних капіталів! Там нема жодного центу тих, кого називають олігархами! Це – нормальне явище, шановні! Доки Ви будете самі вважати себе охлосом, доти Ви будете охлосом! Ви шукаєте ворога там, де його немає! Ви весь час ненавидите олігархів, але перед ними отак ходите! Ви шукаєте гроші не в тих командах, де олігархи представлені, а в тих командах, де тільки середній клас! «Віче» – тільки середній клас! Тому, будь ласка, ми Вам дали сьогодні команду! Подивіться на неї! Ну, не треба звинувачувати, що ми ходимо отак під олігархами! Тому що ми не ходимо! А на Вас ця підозра лягає, і дуже чітко!

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Ви знаєте, я хотів би, щоб ми все ж таки не перетворювались в телепрограму… Недавно одна така була, де політики настільки брудно один одного  сварили, що потім люди виходили к мікрофонів, і казали їм: «Зупиниться!».

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партій «Віче»: Це – правда!

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Тому питання економічне до Вас, як до економіста! Ріст валового внутрішнього продукту за минулий рік складав, здається, 2.9, перед тим доходив до 14 відсотків. В цьому році прогнозують ще більше падіння внутрішнього валового продукту. Ціни ростуть, і люди це бачать щодня, коли приходять на рики. Але разом з тим, є позитивні тенденції. Приходять іноземні інвестиції, і ріст їх теж надзвичайно великий. Що буде з українською економікою? Буде повний розвал? Підняття цін на газ, зупинка великих підприємств? Чи навпаки, лібералізація приведе сюди інвестиції, і буде підйом? Як Ви, як економіст, прогнозуєте?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, тут все буде залежати від двох питань, і двох величезних кроків, які зробить чи не зробить нова влада. Бо, безумовно, після 26 березня буде інша конструкція влади в Україні…  Просто інша! Перше, вирішення питання, – чи ми йдемо до НАТО, чи ми йдемо до ЄЕП, чи ми, наприкінці кінців, обираємо український шлях, і стаємо нейтральною державою! Від цього буде залежати купа економічних питань і відповідей економічних. Бо тільки за рахунок того, що Україна дуже швиденько не по… не порадившись з населенням, пішла до НАТО… Я впевнена, що це було головною причиною кризи в галузі газу. Те, що стосується економіки, яка не буде залежати від зовнішніх векторів, – внутрішня економіка, – то тут треба вирішити одне питання. І відповідь на нього з двох складається. Чи Україна буде розвиватися далі, як країна… країна-виробник. І тоді це – одна модель економічного розвитку. Чи країна здає всю свою промисловість, іде тільки по постіндустріальному шляху розвитку, тоді в нас розвиватися будуть тільки послуги, а вся величезна промисловість, і брильянти промислової корони України будуть продаватися іноземцям, як це сталося з «Криворіжсталлю». Хто від цього виграє? Тільки іноземці! Україна витрачає від цього свій ресурс? Витрачає! Україна здає позиції на світових ринках? Здає! Від відповіді на це запитання, яке повинна буде дати нова влада і новий парламент, буде  залежати, як буде виглядати економіка!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Інна Германівна, давайте все-таки повернемося до українців, іноземців і середнього класу! Я пропоную знову пригадати 2004 рік, уряд Януковича, коли в бюджеті був затверджений феєричний план приватизації: «Криворіжсталі», «Укртелекому», «Укррудпрому». І все це – за феєричну суму, – 2 мільярди гривень. Смішна сума, правда?! Якщо ми порівняємо з тою, яку вдалося взяти за реприватизовану «Криворіжсталь»! Скажіть… Тобто, фактично, в Кабміні закладалися демпінгові ціни для майбутніх власників. І ці власники, як нам підказує і логіка, і досвід, мали бути з найближчого оточення президента Кучми. Чому Ви тоді не виступили проти цього непристойного демпінгу? Я сподіваюсь, ваша відповідь пролунає тут у нас після реклами!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Вітаю усіх! В ефірі – прес-клуб «Іду на Ви». В гостях у нас – Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче», яка називає себе виразником інтересів середнього класу. І власне з цим пов’язане сьогоднішнє наше інтерактивне опитування. Питання було сформульоване наступним чином. Як Ви гадаєте, чи захищатиме партія «Віче» інтереси середнього класу? І за першу третину програми відповіді розподілилися так. Вісімдесят відсотків вважають, що партія «Віче» здатна захищати інтереси середнього класу. Не вважають, таким чином, майже двадцять, – 19.8% активних глядачів «1+1». Нагадаю, опитування не є репрезентативним, і відображає лише їх думку! А я повторюю запитання, яке поставив Інні Германівні Богословській до рекламної паузи. Отже, як Ви вважаєте, приватизація тієї ж таки «Криворіжсталі» за такі смішні, абсолютно, гроші, – за копійки, – чи була вона законною? Чи не суперечила вона інтересам держави, народу, того ж таки середнього класу, захищати який Ви збираєтесь?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Дякую Вам! Мені дуже цікаво, чому Ви задаєте питання тільки про великий бізнес! Але я відповім!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Я прошу коротко, бо хочу, щоб журналісти поставили якомога більше питань!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Гаразд! Дуже проста відповідь! По-перше, не було жодних можливостей для старої влади приватизувати і «Укртелеком» і так  далі. Я була проти приватизації «Криворіжсталі» за тією схемою, яка є! Ви можете знайти моє інтерв’ю! І ще, сьогодні, коли влада каже, що вся приватизація в Україні буде йти тільки за одним принципом, – хто більше дасть грошей, – це означає, що все, що буде приватизоване в Україні, буде належати іноземцям. Тому що жодна українська компанія навіть в своїх мріях не може заплатити такі гроші, які заплатить транснаціональна компанія! Більш того, вся українська банківська система не згідна зараз забезпечити той об’єм фінансування, на яке розраховують іноземці, коли вони скуповують власність в Україні. Тому, коли ми зараз не змінимо цю тенденцію, ми підемо польським шляхом, де сьогодні не залишилося жодного великого польського підприємства. Немає марки «Made in Poland» зараз ні в машинобудуванні, ні в суднобудуванні, ні військово-промисловому комплексі»! Це не є нормальним! Україна повинна бути країною-виробником.

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Тому треба ретельно переглянути підхід нової влади до приватизації!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна, вище керівництво України, обране на  законних демократичних виборах 2004 року, обрало такий курс, – тобто курс на вступ до Європейського Союзу…  Це є політичне рішення, так? Це – курс…


Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партій «Віче»: Це – мрія!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Це курс… Це курс, який проходили Чехія, Польща… який проходила купа країн! В мене виникає враження, що Ви хочете в наших глядачів створити таку… ну, хибну, я би сказав , уявлення, що якщо приходять іноземцям,  то вони все куплять і вивезуть! Насправді, приходять потужні корпорації, вони тут платять податки! Вони тут утримують робочі місця! Це – той шлях, яким проходили усі країни Східної Європи!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Так! Але тільки пам’ятайте, шановні, і люди нехай наші знають, що Польща, коли вона стала асоційованим членом ЄС, на… впродовж десяти… більше, ніж 10 років отримувала шалені гроші, як санацію! Фактично, що таке стає з країною, коли її приймають до асоціації? Її беруть на зовнішнє управління, на санацію! Це – гроші, це – велика купа височайших фахівців, які розробляють законодавство і так далі. Україна може отримати шанс стати асоційованим членом не ближче, ніж через 15-20 років. Що з нами стане за 15-20 років, скажіть, будь ласка! І сьогодні ідея нового уряду, що ми через рік будемо асоційованими членами, це – фіаско повне! І сьогодні нам треба визначитися, на 15-20 років виконати, до речі, декларацію про незалежність України, яка каже, що Україна є позаблоковою нейтральною державою, прийняти закон про нейтралітет, ввести імперативно цей закон, підписати багатосторонню угоду, і рухатися до євроспільноти нормальними кроками. А не здавати все! Не робити Україну площадкою для реалізації чужих товарів і послуг!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ваша позиція ця зрозуміла! В мене питання по суті вашої програми! Ви давно виступаєте за адміністрування всього тіньового капіталу, навіть якщо він набутий незаконним шляхом. Ви прекрасно знаєте, що ці гасла абсолютно не популярні в суспільстві! Люди проти цього! Отже, шкода, що ваш план не містить списку прізвищ тих, хто потребує амністії. Чому Ви так на цьому наполягаєте?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ну, по-перше, я думаю, що стільки, скільки я проїхала країною за три останні роки, мало хто проїхав! Тому я Вам кажу, що люди підтримують цю ідею! Также як підтримують ідею нейтралітету, – 55.6%! Люди підтримують амністування капіталу тому, що це амністування стосується всіх, і перш за все, середнього класу. Ви знаєте, я не так давно була… мала зустріч з працівниками сьомого кілометру в Одесі. Це – середній клас. Це – люди, які заробляють досить багато речей!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Я поясню для глядачів! Ринок «Сьомий кілометр» – один із найбільших, під Одесою. Так, це – ринок товарів…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Так ці люди кажуть, що їм треба амністію, бо вони сьогодні живуть, не маючи нічого! Їх дома – на рідних чи сусідах, їх власність – на інших особах зареєстрована. Тому що за сучасних українських умов вони навіть не можуть легалізувати те, що купили! Це стосується всього суспільства! Та влада, яка була, – держава тримала на гачку всіх нас.

Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, «Експерт-Україна»: Інна Германівна! Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, журнал «Експерт». Економісти пов’язують неуспіхи економічні сьогоднішні з тим, що попередні бюджети були соціально агресивні. Чи Ви вважаєте, що бюджет наступного року має підвищувати мінімальну зарплату та пенсію? І що тоді робити з інвестиційними витратами?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, я дуже, дуже страждала, як юрист і людина з економічною освітою, від того, що сталося з бюджетами. Останній бюджету уряду Януковича був ганебний, і бюджет уряду Тимошенко був таким же! Неможна зараз… Що ми зробили? Ми відкрили… відрізали вени, і зараз кров тече і тече! Гроші течуть… в тазик! Але цей тазик нічого не виробляє для країни! Не можна робити так занадто соціалізовано бюджети! Подивіться, що зараз з місцевими бюджетами! Вони стали бюджетами заробітної платні! Там взагалі немає жодного ресурсу для розвитку! Це неможна так! Треба переглянути цей курс! Сьогодні підвисили досить пенсії і соціальні витрати, сьогодні… Але не забувайте, наскільки уряд Тимошенко підвищив заробітну плату найвищих посадовців, – до 14-15 тисяч… таємним указом президента!

Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, «Експерт-Україна»: Тобто в 2007 році не треба підвищувати мінімальну зарплату?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ні в коему разі! З цього року треба зупинити цю тенденцію! Переглянути склад! Провести адміністративну реформу, бо в нас чиновників дуже багато сьогодні! Дивіться, що зробили… колишній уряд! Вони підвисили всю заробітну плату всій бюрократії, не зменшивши цю бюрократію!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Зрозуміла ваша позиція, Інна Германівна! Хочу лише поправити, що ця інформація виходить від Інни Богословської, так як вона є суб’єкт виборчого процесу. Я не підтверджую і не спростовую інформацію про будь-який таємний указ президента стосовно підвищення зарплати бюрократії. Ваше запитання!

Дмитро БОНДАРЕНКО, «Коммерсантъ-Украина»: Видання «Коммерсантъ-Украина», Дмитро Бондаренко. Інна Германівна, в 2004 році Ви конфліктували із Миколою Азаровим. Зараз Микола Азаров – один із лідерів Партії Регіонів України. Ще раніше у Вас були гострі протиріччя з Юлією Тимошенко. Вони тривають досі! Зараз Ви критикуєте «Нашу Україну». Скажіть, хто власне може бути вашим політичним партнером, коли Ви конфліктуєте з усіма?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я Вам просто скажу, яка…

Дмитро БОНДАРЕНКО, «Коммерсантъ-Украина»: …Партнером по коаліції, наприклад, якщо Ви пройдете в парламент, взагалі?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановні, я Вас скажу, як буде виглядати більшість в парламенті! Хочете? Це буде «Наша Україна», регіони, «Віче», Литвин і, скоріш за все, Мороз. От зараз я це сказала, – давайте перевіримо після першого травня!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Наступне запитання!
Олеся ОЛЕШКО, журнал «Кореспондент»: Олеся ОЛЕШКО, журнал «Кореспондент». Пані Інна, я дуже прошу Вас прокоментувати таке! Під сьомим номером у партії «Віче» зазначається пан Олександр Неустроєв, виконуючий обов’язки голови правління Нікопольського заводу феросплавів. Будь ласка, скажіть, до якого класу він належить, на вашу думку? І як виникла ідея включити його в списки? Дякую!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Безумовно, він належить до середнього класу! Бо він є суперкваліфікованим менеджером! Я не знаю, до речі, його доходів. Згідно з його декларацією, це – нормальні доходи середнього класу. Коли Ви вважаєте, що середній клас – це люди, які отримують сто чи триста доларів, то це невірно! В Україні це – величезна…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Але ж Ви самі заявили, що 300 доларів в нас… з цього починається середній клас!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це – нижня межа середнього класу, закінчується по-українському…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: А Вам не здається цинічним порівнювати топ-менеджера і того з трьома сотнями доларів?!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановні! Стосовно людей, ми не можемо казати, до кого вони відносяться! Тільки людина сама може сказати, до кого вона відноситься! І соціологія українська зараз каже, що відносять себе до середнього класу в Україні від 50 до 61 відсотка. Тому, будь ласка, самі не паплюжте людей! Вони самі вже виросли в своїй свідомості до освідомлення того, що вони мають право називатись середнім класом себе, а не бідняками! І Ви не ламайте цю структуру! Підтримайте людей! Бо це – рух! Бо вони хочуть заробити, вони хочуть взяти кредити, щоб отримати житло! Вони сміло беруть кредити, щоб навчати дітей! Це – нормальні люди!
Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Ви задавали…

Олеся ОЛЕШКО, журнал «Кореспондент»: А скажіть, будь ласка! Як виникла ідея його включити, і скільки він… скажімо так, на скільки він профінансував вашу кампанію?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Він профінансував так, як всі! В нас є… В нас є такий обов’язок кожного учасника, – в залежності від того, що він може привлечь… Перепрошую!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна, це – достатньо рекламні штуки… Я знімаю це питання! Ваше запитання!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Перепрошую!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Інна Германівна! Галина КАПЛЮК, інтернет-видання «Главред». А скажіть, будь ласка, конкретно! От, у Миколи Азарова є всі шанси пройти, наприклад, в наступний уряд, і посісти там якусь посаду. Якщо Вам запропонують посаду в уряді, де буде працювати Азаров, Ви погодитеся на це чи ні?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ну, по-перше, я взагалі не погоджусь наступні п’ять років на працю в уряді! Тому що я впевнена, що для того, щоб реалізувати план розвитку країни, перш за все, треба працювати в парламенті. Тому можете запам’ятати на весь час, – крім посади прем’єра, все що буде стосуватися виконавчої влади, я туди не піду найближчі п’ять років. Після п’яти років, будь ласка!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Але, вибачте, свого часу Ви теж пройшли… Наприклад, «Команда озимого покоління» не пройшла в парламент. Тим не менше, Вам дали посаду!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Через скільки?

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Голови Держкомітету…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Через скільки, шановна?! На третій раз я погодилась…

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Ну, це вже не має значення…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партій «Віче»: На третій раз я погодилась!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Ну, це вже не має значення! Розумієте! Але Ви погодились, і при тому всьому!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Скажіть, будь ласка! Погано було країні, коли я була головою Держкомітету з підприємництва і регуляторної політики?

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Це в країни треба спитати!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Кому було погано від моєї праці?! Ви жодного підприємця Ви не знайдете в Україні, який скаже, що йому було погано під час, коли я працювала в Держкомітеті!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Добре! Кому було добре тоді?

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Кому було добре? І, власне кажучи, ми поговоримо про те, кому було добре…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Їм було добре, бо я їх захищаю! І взагалі я – захисник! Я – адвокат! Я звикла захищати людей!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Так от, до питання, кому було добре! Власне кажучи, програма «Віче» побудована так, що потрібен потужний середній клас, і бідні не повинні заздрити багатим! Отже, це достатньо така ідилічна конструкція! Відома ще Томасом Мором! Але от, конкретна схема, аналіз кожного кроку – це запитання! Як от, конкретно, зробити так, щоб бідні не заздрили багатим? І от на це філософське і, мабуть, економічне питання прошу Вас відповісти після реклами!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Гаразд!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Добрий вечір! Вітаю тих, хто до нас щойно приєднався і тих, хто з нами був весь цей час! В ефірі – прес-клуб «Іду на Ви». Гість студії – лідер партії «Віче» Інна БОГОСЛОВСЬКА. А запитання нашого інтерактивного опитування звучить так. Як Ви гадаєте, чи захищатиме партія «Віче» інтереси середнього класу? І результати зараз такі. 8-900-114-10-01 – відповідь «Так». На нього… Таку відповідь дає 83.4% опитаних. 8-900-114-10-02 – відповідь «Ні». Таку відповідь дає 16.6% опитаних. Опитування не є репрезентативним. Просимо і далі брати в ньому участь, телефонувати лише повнолітніх. Вартість дзвінків – 60 копійок з ПДВ. І, власне кажучи, хочу повторити своє питання. Воно – трошки філософське. Як зробити так, щоб бідні не заздрили багатим? Але, якщо його конкретизувати, то воно, напевно, звучить так. Який перший закон Ви лобіювали б, коли б Ви пройшли в парламент, от з 20 законів, які Ви пропонуєте? Власне кажучи, що таке ця ключова ланка, потягнувши за який, можна витягувати далі?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ключова ланка – це система освіти! Ви знаєте, з якого віку в Швеції викладають додаткову вартість… додану вартість, прибуток, історію грошей, фінансову систему?

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Думаю, що років з дев’яти.

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: З третього класу, абсолютно точно! З третього класу! Це означає, що людей навчають, звідки беруться гроші. І тому вони не думають, що, як в країні Буратіно, можна посадити гроші, і виростити грошове дерево.

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Інна Германівна! У мене про те, про що знає уже кожен дев’ятирічний швед. Знову ж таки, звертаючись до документу, який Ви розробляли три роки. Ви виступаєте за зменшення податків! Ну, і дійсно, і хто б оце перед виборами виступав за їх збільшення! Погодьтеся! Але, якщо поставитись серйозно до питання, за рахунок чого Ви будете… Всіляке зменшення податків різке утворює в часі минущу… але і створює велику діру фінансову. Чим Ви її збираєтесь зашивати… закривати?
Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партій «Віче»: Дякую! Дякую! Це – неправда, що зменшення податків викликає величезну діру. Тому що на пострадянському просторі тіньова економіка складає більше, ніж 50% економіки. Тобто є великий батут, який зменшує і, фактично, нівелює втрати від введення інших податків. Я Вам хочу нагадати, до речі, перша в Україні концепція нового… нової системи оподаткування була розроблена мною, і опублікована в 1996 році. І там я просила уряд, президента, парламент переглянути хоча б спочатку податкову систему податку на доходи фізичних осіб. І пропонувала ввести лінійну ставку. Скільки років потребувала Україна? Фактично, вісім, да?

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Так!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: А Росія скоріше це визначила, скоріше ввела цей податок, і отримала від цього величезний прибуток. Не втрачено було копійки!
Інна Германівна, можна?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Да, будь ласка!

Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия»: Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия». Скажите, пожалуйста! Считаете ли Вы Пинчука одиозной фигурой? Если да, почему Вы всячески пытаетесь от него дистанцироваться? Только прошу Вас, не делайте этого сейчас!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Бросьте! Если бы я считала Пинчука одиозной фигурой, во-первых, почему бы я вместе с ним поддерживала столько культурных акций, сколько мы поддерживаем! Во-вторых, именно из-за того, что Виктор попросил мены, – поскольку мы, действительно, дружим много лет, – попросил меня помочь ему, как юристу, на НЗФ, я туда поехала, как юрист. Я там осталась уже, как гражданин! Потому что, когда я увидела эти рожи бандитские, которые шли на завод под прикрытием того, что они идут возвращать НЗФ государству… Кстати, когда «Криворожсталь» говорили… Помните, реприватизация! Кому вернем «Криворожсталь»? Украинскому народу! Никогда не думала, что украинский народ в чалмах ходит!

Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия»: Извините! В контексте НЗФ, есть ли у Вас теперь какие-то обязательства перед крупным бизнесом?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Никаких абсолютно! Более того, я за НЗФ ни копейки не получила, и получать не собираюсь! Есть правило у юристов и у врачей, – никогда с родственниками и с друзьями не работай! Ты можешь провести дело, но ты никогда не имеешь права взять деньги! Это – этика! Меня на этом воспитали! Я слишком хорошо воспитана! Это – моя проблема!

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Інна Германівна, якщо ми подивимося на соціологічний список тих партій, які мають хороші шанси, частина з них спирається на західноукраїнський електорат, частина – на східноукраїнський електорат, або на центральну Україну. Таким чином, ми, фактично, маємо декілька країн, які беруть участь у виборах. Це для нормальної країни страшна ситуація! Чи збираєтесь Ви спиратися на якийсь регіон? І як цю ситуацію можна подолати?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, я Вам дуже вдячна за це питання! Це – щастя, що ми зараз маємо! Ми маємо, фактично, рівну підтримку, –  на заході, на сході, і в центрі. Ми навіть не очікували того, що у Львові в нас сьогодні 3.8, у Хмельницькому – 5.7, у Чернівцях навіть є біля 2.8, в центрі України, – Вінниця, Житомир… Це – нормальні тенденції! На сході це вже нормально!

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Я це задаю не для того, щоб Ви розказували, які Ви хороші, а запитую, як подолати цю тенденцію…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Тільки так! Через планування…

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Зачекайте! Я розумію! Піднімається питання мови, піднімаються всі болючі питання, які характерні для того чи іншого регіону. Які питання Україну можуть об’єднати, які не варто зараз піднімати?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: По-перше, є три питання, в які держава не повинна втручатися грязными руками. Це – питання мови, до речі, питання релігії і питання національностей! Ці три питання потребують тонких механізмів! Їх неможна з шашкою на плечі вирішувати! По-друге, єдине, що нас може об’єднати, це – картина майбутнього! Це те, що «Віче» І пропонує! Бо в минулому знайти порозуміння неможливо! Там багато крові, образ, брехні і так далі. В сьогоденні всі в такій суєтні знаходяться, що знайти порозуміння дуже тяжко. Немає часу! Тільки загальна картина майбутнього може об’єднати!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Наступне питання!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це зробив Де Голль у Франції, це зробив Міттеран… Де Голль у Франції, це зробив Коль – ідею євроспільноти для Євросоюзу і так далі.

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Інна Германівна! Щодо мовних питань, ваша програма передбачає введення другої російської мови, як державної… не тільки російської, а і англійської…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановний, прочитайте програму, будь ласка! Я впевнена, що Ви її не читали!

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Ні! Не читав!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Згідно з нашою програмою, єдина державна мова в Україні – українська.

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Ну, надати офіційний статус – це, фактично, одне і те саме, що зробити державною! Ну, не будемо в демагогію вдаватися!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я думаю, що Ви не розумієте різницю між державною і офіційною мовою!

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Чи не доцільніше підтримувати і захищати українську мову? Тому що я, як україномовний громадянин, постійно відчуваю мовну дискримінацію!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я думаю, що перше, що треба робити сьогодні, – повинна з’явитися програма по вивченню української мови. І ця програма повинна вводитися так, як свого часу робила Канада. Коли був контракт державний, коли з англійськомовної території Канада за контрактом переїжджали вчителі і викладачі на франкомовну територію, а з франкомовної на англомовну, щоб всі громадяни знали дві мови державні!
Олеся ОЛЕШКО, журнал «Кореспондент»: Пані Інна…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це треба робити в Україні! Але російська мова, як мова, коріння, як мова родоводу для половини населення України, повинна мати офіційний статус. Статус офіційної мови! Згідно з того, що Україна приєдналася до Хартії мов, це дає їй абсолютні можливості захистити російську мову для росіян!

Олеся ОЛЕШКО, журнал «Кореспондент»: Як Ви прокоментуєте тоді нещодавнє прийняття… надання, вірніше, статусу офіційної мови російській мові, на Харківщині зокрема?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Коли буде закон, – я впевнена, що він з’явиться в новій Верховній Раді, – про придання українській мові офіційного статусу… російської… Перепрошую! …Російській мові статусу офіційної, і через десять років нам треба вводити англійську, як офіційну, щоб сьогодні вже інші програми вводити до школи. Це не наша з Вами проблема, на превеликий жаль! Ми вже не будемо розмовляти англійською так, як будуть розмовляти наші діти! Це теж треба робити! Бо ми повинні проектувати далі! Коли ми хочемо, щоб Україна дійсно євроінтегрувалася і у світ інтегрувалася, то англійську мову зараз треба вводити, як офіційну, щоб через 10 років люди розмовляли на ній. Діти хоча б!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Інна Германівна, я не до кінця розумію, Ви начебто проти того, щоб стрибати в НАТО, проти того, щоб бігом бігти в ЄС…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я – за нейтральну і багату Україну!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: …І водночас за такий кардинальний крок в глобалізації, як запровадження офіційної англійської мови!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: А як?! Ми не можемо бути папуасами!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: То Ви за глобалізацію чи за що?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановні! Ми не можемо бути папуасами! Весь світ розмовляє англійською, як мовою міжнародного спілкування! Ну що Ви кажете! Ну, як Вам не соромно!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитання!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Інна Германівна! Вибачте, тут Ви говорите… Ви проти іноземного капіталу, але за англійську мову! Чому нам краще не підтримати українську? І в цьому контексті я б хотіла Вам задати запитання!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: А хто Вас сказав, що ми проти підтримки української?! Ми – за підтримку української, за підтримку російської, за підтримку англійської! Бо ми хочемо, щоб наші діти були громадянами світу!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Добре! Добре! Добре! Запитання! Запитання! На одному з роликів партії «Віче» є такі кадри, де…

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ви самі відчуваєте, що Ви ставите запитання по передвиборчій агітації! Правда ж?! Ви це відчуваєте! По словам: «В одному з роликів партії «Віче»… Так?!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Ні! Я маю на увазі, там показують…

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: По суті, будь ласка, поставте питання!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Так що там показують? Мені вже цікаво стало!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: Ваші партійці…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Так!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: …Тримають руку на серці, але не відкривають рот. Тобто, ми бачимо, що вони нібито співають гімн, але вони цього не роблять!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: О Боже! Шановні! В мене такий настрій був класний сьогодні! Я слухаю Вас, – мені страшно! Ви хочете людям сказати: «Відкривайте рота! Шагайте! Станьте в шеренги! Станьте в армію!»… Ви демократи чи Ви хто?

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Це – журналісти, Інна Германівна!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ну, не знають вони ще, як співати! Вони навчаться цьому!

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: А не з цього надо починати!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: З чого, шановна?

Галина КАПЛЮК, агентство «Главред»: З української…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Боже ж ти мій! Ви знаєте, з чого треба починати? Ось з чого! На це пішло три роки! Ми це розробили! З цього треба починати!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ваше запитання!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: А не з ідіотизму!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Інна Германівна, трошки м’якше до журналістів, будь ласка! Ви знаєте…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Вибачте мене! Це просто не можливо! Я три роки їжджу по країні…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: У Карла Маркса на «Капітал» пішло більше років…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви спитайте будь-якого… будь-яку людину, чи є мовне питання проблемою в побуті будь-якої людини! Ні! Політики, тільки політики торкаються мовного питання, бо там кров! Тільки політики торкаються релігійного питання, – там кров! Тільки політики торкаються нації, – там кров!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Інна Германівна, Ви ж демократка, правда?! Дайте на відсіч руку, щоб хтось міг висловити свою думку!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партій «Віче»: Ні, шановні! Я Вас прошу! Ми… ми з Вами…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Такі принципи…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: …Ви маєте функцію просвіти населення! Беріть на себе це! Шановні, я не знаю, що робити з засобами масової інформації!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ставте ваше запитання, будь ласка!

Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, «Експерт-Україна»: В одному з ваших документів Ви кажете, що треба ще 10 років захищати український ринок, щоб економіка набула конкурентноздатності. Скажіть, будь ласка! Що треба конкретно робити за ці 10 років? Бо ми захищаємо національного виробника вже довго! Але сигналів про те, що він став конкурентноздатним на нашому ринку і на іноземних ринках майже нема!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це – неправда! Харчова промисловість абсолютно конкурентноздатна! Легка промисловість абсолютно конкурентноздатна! Тільки треба змінити податки, щоб вони перестали працювати на давальческой схемі, а працювали за прямими схемами. Машинобудування – конкурентноздатне, літакобудування – конкурентноздатне!

Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, «Експерт-Україна»: Автомобілебудування?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: А навіщо? Навіщо? Ніколи Україна…

Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, «Експерт-Україна»: Як це навіщо?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ні! Шановні! Є економічні закони, є технологічні цикли! Треба визнати, Україна ніколи не нагонить ні Німеччину, ні Францію, ні Сполучені Штати в автомобілебудуванні! Тому, що стосується автомобілебудування, треба, щоб будували тут іноземні марки! Це – правда! Що стосується літакобудування, суднобудування, – абсолютно конкурентноздатна Україна.

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Ірина Германівна, скажіть, будь ласка!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Що стосується фармації, абсолютно конкурентноздатна…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Таке конкретне питання…

Тетяна ЯБЛУНОВСЬКА, «Експерт-Україна»: Що треба робити?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Треба робити, перш за все…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: От скажіть, занижені ціни на енергоносії… От, дайте конкретну відповідь!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Та ні! Ну, що Ви! По перше, Україна вже досить…

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: …Вони сприяли конкурентноздатності, чи навпаки знижували?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Які занижені!!! В нас ціна була на енергоносії в п’ять разів вища, ніж в Росії. Ми вже навчилися працювати, фактично, за світовими цінами!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Ви вважаєте, оті п’ятдесят – це були такі, як в Росії?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Останні п’ять років, останні п’ять років… До речі, у нас було не п’ятдесят, а вісімдесят! В промисловості – вісімдесят шість, да!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Так.

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: І ми навчилися працювати, фактично, за цією ціною! Зараз ми маємо світове підвищення цін! Це не означає, що ми платили п’ятдесят, і зараз тільки тому, що в нас була різниця між триста і п’ятдесят, ми зараз доплачуємо! Ні! Світове підвищення цін кратне! Що треба робити конкретно? Перше, – це податкова реформа, безумовно! Друге, – реформа в системі фінансів! Це – балачки, що в Україні гарно діє фінансова система! Купа всіх українських банків разом складають капітал одного польського середнього! Тому реформа в системі фінансування! Четверте, – введення спеціальних режимів! Тільки через спеціальні режими можна виводити окремі галузі, і території, до речі!

Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия»: Это все очень хорошо! Но, не смотря ни на что, рейтинг «Вече» достаточно слабый! Объективно! За счет чего Вы…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Кто Вам это сказал?

Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия»: За счет чего Вы планируете привлекать электорат за последние оставшиеся 19 дней?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Посмотрите, пожалуйста на голосование, – вот это наш электорат! Восемьдесят пять и один против четырнадцати и девять!

Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия»: Всего-навсего, малый и средний бизнес!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Отлично! Что значит всего-навсего?! Я Богу буду свечку ставить, если малый и средний бизнес, наконец-то, сегодня поймет, что ему нужно поддерживать ту партию, которая представляет его интересы, и пойдет и в местные советы, и в Верховный Совет!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ваше запитання!

Олеся ОЛЕШКО, журнал «Кореспондент»: Ірина, якось в одному інтерв’ю Ви сказали, що, коли Вас обливають брудом, виправдовуватись не варто, бо це – ідіотизм! Скажіть, будь ласка! На вашу думку, яка має бути реакція, адекватна реакція на чорний піар та на певні… на певні провокації?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, я вже рік не читаю нічого, що пишеться з чорного піару. Мені навіть вже мої помічники перестали класти на стіл. Я думаю, що доки ми будемо реагувати на це, воно буде працювати! Оскільки вже багато політиків зрозуміли, що не треба вже на це реагувати, воно починає потроху затихати!

Дмитро БОНДАРЕНКО, «Коммерсантъ-Украина»: Інна Германівна, в минулому році Ви лякали такою коаліцією, в яку буде входити Мороз, Тимошенко і Медведчук, – тобто ліва коаліція, чи більшовицька коаліція, як Ви її тоді називали. Сьогодні Ви сказали, що Ви готові співпрацювати з лівими, з Морозом. Чи не бачите Ви в цьому протиріччя?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ні! Я сказала, що, можливо, в цій коаліції буде Мороз. Я впевнена в одному, що сьогодні єдиною коаліцією в парламенті, яка може забезпечити стабілізацію в країні, і зашити ті рани, які… які розірвали тіло країни ще з президентських виборів, це є коаліція між помаранчевими і біло-голубими. До речі, Ви пам’ятаєте, що під час президентських виборів була десь третина людей, які голосували не за, а проти. Голосуя за Януковича, вони голосували проти Ющенка, голосуя за Ющенка, голосували проти Януковича. Сьогодні ці люди вже… Чому у «Віче» зростає так рейтинг? Ці люди побачили, у «Віче» в тому числі, альтернативу! Це… Парламентські вибори – це не вибори вже між одним і другим!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ваше запитання, будь ласка!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: І тому велика ця коаліція – це єдине, що може стабілізувати Україну. До речі, пам’ятайте, що ми входимо вперше за 15 років в період «Три з половиною років без виборів». Ми маємо можливість вирівняти…

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ставте запитання!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: …Життя!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Прошу!

Всеволод ПОЛІЩУК, «Аргумент Влада»: Ви кажете про коаліцію «Віче», Партії Регіонів і «Нашої України». Але в Партії Регіонів знову є Азаров!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Що зробити, шановні!? Коли Ви поїздите по Україні, а не будете тільки в Києві сидіти, то Ви побачите, наскільки розірвана країна! І будь-який пере… будь-яке перевищення в бік помаранчевих чи біло-голубих на парламентських виборах, – це  буде розрай в країні!

Всеволод ПОЛІЩУК, «Аргумент Влада»: Я взагалі-то зі Львова!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Я хочу особливо підкреслити для політтехнологів і юристів Партії Регіонів, що жодного поганого слова про Миколу Яновича Азарова тут не було сказано! Не було сказано!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це правда!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Прошу!

Всеволод ПОЛІЩУК, «Аргумент Влада»: Я взагалі-то не з Києва, а зі Львова!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Дуже приємно!

Всеволод ПОЛІЩУК, «Аргумент Влада»: Тижневик «Аргумент Влада».

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партій «Віче»: Дуже буду рада побачити Вас у Харкові!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитуйте, будь ласка!

Всеволод ПОЛІЩУК, «Аргумент Влада»: Ще одне питання. Як називатиметься ваша партія на наступних парламентських виборах?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: «Віче» вона буде називатися! І, на превеликий жаль, я думаю, що коли я піду з цього світу, на моїй могилі будуть вінки від партії «Віче»! Я в цьому впевнена!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитання, будь ласка!

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Да! Тижневик «Контракти», Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ. Ви тут п’ятий раз сказали, що Ви три роки їздили по Україні, і дуже добре її знаєте! Але в мене складається враження, що Ви абсолютно не уявляєте, як живуть прості люди? Тому що люди живуть вкрай… живуть дуже бідно! А Ви нам розказуєте, що дуже… дуже багато, значить, іде грошей на соціальні… соціальні виплати! Як…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановні!

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Як це можна пояснити?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановні! Ну, хоча б читайте перед тим, як Ви приходите! Коли б Ви… От, скажіть, будь ласка! Ви пішли сьогодні на зустріч зі мною. Ви цю книжку читали? Про що Ви хочете зі мною…

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Читав!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Не читали! Ну, не брешіть, будь ласка! Я ж зараз Вас спитаю!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна, по суті, будь ласка!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ну, по очах же бачу!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна, по суті відповідайте!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Шановні! Що відповідати? Соціологія дає 60% людей, які визначають себе, як середній клас. Зменшилась кількість бідних! Треба боротися з бідністю…

Роман КУЛЬЧИНСЬКИЙ, «Контракти»: Сорок відсотків! А Ви кажете…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Не сорок, а тридцять! Перепрошую! Сьогодні всі політичні партії працюють тільки на бідний електорат, тільки на профанацію! Кажуть: «Що Вам треба, шановні? Пенсію з першого»… Що там в нас? «Квітня, да? З першого квітня отримаєте! Що, стипендію треба? З першого квітня, тільки оберіть нас!». Це – брехня суцільна! Підвищили соціальні виплати, не зробили реанімації економіки, – сьогодні що? Ціни на основні товарні групи вдвічі виросли!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Запитання, будь ласка!

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: От, я… от, я власне хотів продовжити те, про що Ви зараз говорите. Як Ви розцінюєте… Ми знаємо західну систему влади: є ліві, є праві, є соціал-демократи, є ліберали. Сьогоднішня влада, – вона ліва чи вона права? І наступна більшість в парламенті, про яку Ви говорите, вона буде лівою чи правою?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Скажіть…

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Ліберальною чи соціал-демократичною?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Дякую!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: І, відповідно, хто Ви, відносно цієї влади?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Дякую! Шановні, це треба трошечки розширити! Нема в жодній країні світу системи із двох партій! Навіть там, де є дві дуже великі, є і маленькі. Що… що стосується Європи сьогодні, то там багатопартійна система. Я Вам нагадаю Німеччину. Як зараз можна назвати провладну коаліцію в Німеччині? Ліва чи права? Там і ліві, і праві в одній коаліції. Вони сформували уряд. Така ж ситуація точно буде зараз в Україні. Повинні зараз об’єднатися…

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Новий уряд прийшов на правіших лозунг, аніж на був попередній, і виконує, по суті, праву програму.

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Це – правда!

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Хоч туди входять і ліві.

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Так буде і в Україні. Бо сьогодні вже так «налівіли», стільки зробили…

Микола КНЯЖИЦЬКИЙ, журналіст: Ліва чи права, як Ви вважаєте? Вона – соціал-демократична чи ліберальна?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, нічого неможливо сказати, по-перше. Тому що влада пішла, – помаранчева влада, – вона ж пішла не для виконання програми! Вона пішла проти! Що таке була помаранчева коаліція? Три ідеології: ідеологія Ющенка, как ринкового економіста і демократа; ідеологія Тимошенко, як абсолютно авторитарного вожака; ідеологія Мороза, як людини, яка є соціалістом і, до речі, не відноситься ні одного, ні до другого, ні до третього.

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Інна Германівна… Зрозуміло!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Тому изначально це…

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Ваше питання, будь ласка!

Дмитро БОНДАРЕНКО, «Коммерсантъ-Украина»: Інна Германівна, якщо ваш нинішній політичний проект чекає така сама судьба, як у «Озимого покоління», ваш план на майбутні п’ять років? Ви далі будете їздити по країні, чи що Ви будете робити?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ви знаєте, ми зробили те, чого не зробив ніхто! Ця книжка вже розійшлася тиражем 700 тисяч, – щоб нікому мало не показалося!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Він говорив ні про книжку, а про плани!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Книжка! Щоб зробити цю книжку, треба було три роки пропрацювати! Тридцять тисяч людей внесли пропозицію до плану розвитку країни. Десять грантів ми видали, і за свої власні гроші, до речі, найкращим українським фахівцям!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Будь ласка, може, Ви повторите питання?!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: То ми будемо виконувати цей план!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Прошу, ваше запитання!

Світлана КРЮКОВА, газета «Экономические известия»: Вы позиционируете себя, как лоббист малого и среднего бизнеса. Почему сложилось так, что среди лоббистов, именно среднего и малого бизнеса, как правило, женщины, – Кужель, Ляпина и Вы?

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Я думаю, именно потому, что женщины больше всего страдали от того, что им некуда было применить свою энергию. И где у нас сегодня есть гендерное равенство, так это в малом и среднем бизнесе! Там точно сейчас и женщины и мужчины представлены одинаково! Женщины сегодня имеют очень активную позицию, активную социальную позицию в Украине! И они, кстати, всегда имели! Помните казачество?! Поэтому это – абсолютно нормально! Это – хорошо, это здоровое! Если политика украинская станет мужской и женской, – хотя бы 50/50, – мы будем иметь совершенно другую страну!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: Спасибі, Інна Германівна! Ми сьогодні мали досить багато питань! Якість відповідей, я думаю, можуть оцінити глядачі самостійно. Я б єдине, що хотів би сказати, що, висловлюючись від імені журналістів, прошу Вас старатися журналістів не ображати! У Вас це інколи сьогодні виходило ефективно, – ображати! А я хочу привітати Вас, в вашому обличчі і всіх політиків, українських жінок і своїх колег журналісток-жінок з восьмим березнем, з завтрашнім днем! Привітати всіх жінок України з цим святом! І ми зустрінемось наступного понеділка в програмі «Іду на Ви».

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: Я гадаю, що можна привітати Інну Германівну ще і від імені тих представників середнього класу, які сьогодні були, вочевидь, активними у нашому опитуванні! Я нагадаю, які ми підсумки маємо на кінець програми. Отже, в опитуванні, де було сформульоване наступне питання. Як Ви гадаєте, чи захищатиме партія «Віче» інтереси середнього класу, чи ні? Відповідь «Так» дали… переважна більшість, – вісімди… вісімдесят п’ять, – вибачте, – і шість десятих відсотків тих, хто подзвонив. І лише 14.4% не вірять в те, що партія «Віче» здатна захистити чи бути виразником інтересів середнього класу. Ну, статистика красномовна! Лише нагадаю, що опитування репрезентативним не є, а відображає думку активних глядачів каналу «1+1». Від себе додам. Я все міркував… все на ту ж тему, – пройде/ не пройде, буде так як в минулий раз чи, можливо, щось-таки зміниться… Тому що минулого разу Ви себе позиціонували, як «Нове покоління», да… там «Озиме покоління». Те ж була яскрава кампанія, було багато технологічних знахідок. Цього разу Ви себе позиціонуєте, як такий механізм народовладдя, да, – «Віче».

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ми будемо першими!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: І теж яскрава кампанія, багато знахідок… І кажу, якщо Ви повірите цим результатам, і тоді можете бути спокійними і рахувати дні, які залишилися до виборів…

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Ми будемо працювати!

Едуард ЛОЗОВИЙ, ведучий: А чи варто їм вірити, – про це ми дізнаємося уже десь числа 27-го, а, може, і пізніше. Дякую всім за увагу! Також від себе вітаю усіх колег, і наших глядачок особливо, і нашу гостю з восьмим березня, яке почнеться, буквально ось-ось! І чекаємо Вас наступного понеділка! Телепрес-клуб «Іду на Ви» буде… збереться знову на засідання! Щасти!

В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий: До побачення!

Інна БОГОСЛОВСЬКА, лідер партії «Віче»: Дякую!


Стенограма виконана компанією Sourcer. www.sourcer.com.ua