Ділова біографія

19.05.2003

Інна Германівна Богословська

Народилася в м. Харкові. Після закінчення середньої школи із золотою медаллю вибором її майбутньої професії були театр, соціологія та юриспруденція. Вибрала останнє. У 1982 році закінчила з відзнакою Харківський юридичний інститут (сьогодні – Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). У тому ж році почала практичну роботу юриста в Харківській обласній колегії адвокатів, ставши наймолодшим адвокатом у колегії. Працюючи захисником, вела усі види цивільних і кримінальних справ. Першу справу виграла в 22 роки.

У 1991 році заснувала одну з перших у Харкові юридичних служб. Спеціалізація – господарське право, економічні проблеми підприємств, юридичний консалтинг. У ході професійної діяльності додатково опанувала знаннями в сфері економіки, бухгалтерського обліку, міжнародного аудиту. Кваліфікацію було підтверджено сертифікатами юриста та аудитора, які відповідають міжнародним стандартам.

У 1994 році організувала “Міжнародну аудиторську службу”. Згодом було засновано консалтингову групу «Пруденс», що надає економічну та юридичну допомогу підприємствам України, Росії та інших країн. Серед клієнтів компанії – підприємства різних сфер економіки: переробка, транспорт, державні монополії, металургія, енергетика, ЗМІ та ін. У компанії працює близько 150 висококласних фахівців. «Пруденс» має два офіси – у Харкові та Києві. Компанія надає широкий перелік послуг: аудит, консалтинг, системний аналіз, представлення інтересів у судових процесах та ін.

З 2001 року по 2003 рік очолювала Спілку податкових консультантів України. Серед завдань Спілки – не лише узгодження професійних інтересів представників різних професій, що надають консультації з питань оподаткування, але і консультативна допомога ініціаторам законодавчих актів у сфері оподаткування, закріплення офіційного статусу професії «податковий консультант» для можливості надання професійної допомоги підприємцям у господарських судах, та ін.

У січні 2003 року з метою становлення в Україні громадянського суспільства ініціювала створення громадського об’єднання “Віче України”.

З травня 2003 року по січень 2004 року очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. У відставку подала через незгоду з політикою, яку проводив економічний блок Уряду.

У травні 2004 року увійшла до складу Громадсько-політичної консультативної ради при Голові Верховної Ради України. Консультативну раду створено з метою залучення громадськості до діяльності парламенту і його органів під час підготовки питань до розгляду на засіданнях парламенту.

У вересні 2005 року на  позачерговому VII з’їзді Конституційно-демократичної партії ухвалено рішення про перейменування КДП у партію «Віче». Інну Богословську обрано головою партії “Віче”. У серпні 2007 року Богословська склала повноваження Голови партії “Віче”.

У березні 2007 року увійшла до складу Урядового комітету з реформ, очолює робочу групу з реформування ділового законодавства.

З квітня 2007 по жовтень 2007 р.р.– заступник Міністра юстиції України.

З жовтня 2007 року – Народний депутат України.

З грудня 2007 року – Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності.

З січня 2008 року по травень 2009 року – член Опозиційного Уряду, Голова Державної податкової адміністрації України в складі Опозиційного Уряду, член Президіуму Політради Партії регіонів.

З січня по березень 2009 року – Голова Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

Учасник президентських виборів 2010 року, за підсумками голосування зайняла 10-е місце серед 18 кандидатів.

Заслужений юрист України. Нагороджена Орденом Святої Ганни ІV ступеня.

Заміжня, має доньку та онуків.