Маски скинуті. Як перешкодити змові Заходу з Путіним

25.08.2015

Росія, Німеччина й Франція розігрують мерзенну п’єску під назвою «мене без мене одружили» щодо України

1. Не маючи мандата Євросоюзу, Німеччина і Франція в змові з Путіним присвоїли право визначати не тільки умови «мирного договору», але й текст Основного Закону найбільшої в Європі суверенної країни – Конституції України.

2. До цих пір, з подачі Німеччини, для більшості країн ЄС діє легальна або фактична заборона на продаж в Україну не тільки нелетального та летального озброєння, але й елементарних засобів захисту в умовах військової агресії.

3. З переговорного процесу вже вивели Високого представника ЄС із зовнішньої політики, а пряма пропозиція Польщі про входження та інших країн-сусідів України до переговорної групи відверто проігноровано.

4. Ведучи самостійно гібридну війну з рашизмом і захищаючи від агресії Путіна Європу, Україна, фактично, не отримала будь-яких істотних фінансових компенсаторів або дотацій від країн ЄС. Дотепер ми навіть не отримали реструктуризації або списання боргів країни. Стає очевидним, що цей процес деякі кредитори так само «пов’язали» з бажанням нав’язати нам умови, вигідні Путіну.

5. Великобританія і США, як основні підписанти Будапештського Меморандуму про гарантії територіальної цілісності і суверенітету України у зв’язку з нашою відмовою від ядерної зброї, не беруть участь у переговорному процесі щодо зупинки російської агресії і відновлення територіальної цілісності України.

Що повинні зробити українська влада і суспільство, щоб відстояти суверенітет і незалежність України:

Перше. Влада і суспільство повинні усвідомити, що Україна – парламентсько-президентська республіка, а значить, центр прийняття політичних рішень повинен бути перенесений до Верховної Ради України.

Президент не має права вирішувати з ким-небудь і без вищого законодавчого органу України, якою має бути Конституція країни. За таких обставин, Українське суспільство зобов’язане вимагати, щоб Верховна Рада приймала рішення, виходячи з українських національних інтересів і глобальних інтересів усього Європейського Союзу, а не з сепаратних домовленостей в рамках осі Москва-Берлін-Париж щодо долі України.

Друге. 31 серпня Верховна Рада повинна звернутися до ЄС із заявою, що Україна, як і колись, готова захищати європейські цінності і європейські держави від загрози російської агресії, однак, в цілях консолідації, Україна не може самотужки протистояти загрозі, яка насувається на Європу.

У зв’язку з цим, Україна не задоволена ходом і результатами переговорного процесу в Мінську, Україна вимагає від ЄС негайно визначити склад переговорної групи по Україні, в яку включити: президента Євросоюзу, Високого представника у закордонних справах, представників всіх країн-сусідів України – членів ЄС , а також Великобританію, як державу-підписанта Будапештського Меморандуму.

Зі свого боку, Верховна Рада повинна вимагати від президента, щоб в переговорну групу від України увійшли президент України, голова Верховної Ради, міністр закордонних справ, секретар РНБО. У переговорах не мають права брати участь будь-які «представники» терористичних організацій, у тому числі ДНР і ЛНР.

Верховна Рада повинна також прийняти рішення про неприпустимість участі в переговорному процесі Медведчука, який має найтісніші особистісні зв’язки з Путіним, а також не гідний довіри у зв’язку з підтримкою «Українським вибором» окупації Криму, а також корупційними зв’язками і цинічної покупкою яхти вартістю 180 млн євро в період, коли Україна перебуває у стані гібридної війни.

Третє. Верховна Рада повинна звернутися до підписантів Будапештського меморандуму з вимогою негайно розпочати переговори про укладення міжнародних договорів про заходи щодо забезпечення гарантій територіальної цілісності та суверенітету України, як країни, що відмовилася від ядерної зброї.

У зв’язку з ініціативою Японії про загальну відмову від ядерної зброї Верховна Рада повинна звернутися до Японії з пропозицією виступити на підтримку нового Будапештського меморандуму і отримання Україною гарантій відновлення та захисту територіальної цілісності та суверенітету. Якщо держава Україна, Першою відмовилася від ядерної зброї, і буде залишена один на один з агресором, жодна країна в світі не погодиться добровільно відмовитися від ядерної зброї, як засобу стримування.

Четверте. Верховна Рада повинна звернутися до МВФ, Світового банку та кредиторам із заявою, що Україна сьогодні перебуває у стані гібридної війни і захищає цивілізаційні цінності, а тому вимагає ексклюзивного підходу до вирішення завдання списання та реструктуризації зовнішніх боргів. Україні потрібно максимально допомагати в цій боротьбі, у тому числі шляхом зниження обсягу боргових зобов’язань і великих нових кредитів. Інакше втрати для всіх учасників процесу будуть незмірно більшими, якщо ослаблена Україна не зможе зупинити агресора Путіна.

Україна зобов’язана показати світу, що вона відбулася як незалежна і суверенна держава. Українці не дозволять, щоб їх долю і їхню Конституцію визначали інші гравці, якими б сильними вони не були. Український прапор вже став у світі символом боротьби і перемоги суспільства над владою системи. І українське суспільство не допустить приниження України, з якого б боку воно не виходило.

Блог Інни Богословської НВ